Bedrijven in postcode 9041 Oostakker: cijfers uit de KBO

In postcode 9041 Oostakker, in de provincie Oost-Vlaanderen, zijn 1.043 rechtspersonen en 1.764 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,5 jaar oud, en 11,5% heeft geen NACEBEL-code. Bij 551 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 30 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

Postcode 9041 omvat meerdere plaatsen: Gent, Oostakker. Hun cijfers zijn hier samengeteld.

Postcode 9041 Oostakker hoort bij de gemeente Gent. Gent heeft 13 postcodes, elk met een eigen pagina; de cijfers van de hele gemeente staan op de pagina van Gent.

1.043

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.764

vestigingen

15,5 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

113 (11,5%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

551 (31,2%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

30 (1,7%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Hoe oud zijn de bedrijven in Gent?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1921.

  1. Jonger dan 1 jaar7,0% · 73
  2. 1 tot 5 jaar22,1% · 231
  3. 5 tot 10 jaar19,1% · 199
  4. 10 tot 20 jaar22,8% · 238
  5. 20 tot 50 jaar25,9% · 270
  6. 50 jaar of ouder3,1% · 32

Welke rechtsvormen zijn er in Gent?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging.

  1. BV30,8% · 549
  2. BVBA2,2% · 40
  3. NV3,3% · 58
  4. vzw6,5% · 116
  5. VME2,9% · 52
  6. Coöperatieve vennootschap0,2% · 3
  7. Commanditaire vennootschap6,3% · 113
  8. VOF2,6% · 47
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid0,9% · 16
  10. BTW-eenheid0,6% · 11
  11. Stichting0,1% · 2
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,4% · 7
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)43,2% · 770

Gent vergeleken met de provincie Oost-Vlaanderen en België

Vergelijking van 9041 Oostakker met de provincie Oost-Vlaanderen en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
9041 Oostakker15,5 jaar11,5%31,2%1,7%
Gent16,4 jaar15,3%26,9%1,2%
Provincie Oost-Vlaanderen16,0 jaar10,8%30,2%1,7%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Gedeelde adressen

In 9041 Oostakker zijn er 2 adressen waar 10 of meer rechtspersonen hun maatschappelijk adres hebben. Samen zijn dat 22 rechtspersonen (2,1% van alle in Gent). Op het drukste adres zijn er 11. Zulke concentraties horen vaak bij boekhoudkantoren, kantoorgebouwen of domiciliëringsadressen.

Veelgestelde vragen over bedrijven in postcode 9041 Oostakker

+Hoeveel bedrijven zijn er in postcode 9041 Oostakker?

In 9041 Oostakker staan 1.043 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.764 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in postcode 9041 Oostakker?

Gemiddeld is een rechtspersoon in 9041 Oostakker 15,5 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,1% bestaat al 50 jaar of langer en 29,1% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in postcode 9041 Oostakker hebben geen NACEBEL-code?

113 van de 980 rechtspersonen in 9041 Oostakker (11,5%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In de provincie Oost-Vlaanderen is dat 10,8%, in België 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in postcode 9041 Oostakker hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In 9041 Oostakker hebben 551 van de 1.764 vestigingen (31,2%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in postcode 9041 Oostakker hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In 9041 Oostakker hebben 30 van de 1.764 vestigingen (1,7%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Gent? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere postcodes in Gent

Alle cijfers van heel Gent →

Andere plaatsen in de provincie Oost-Vlaanderen

Begrippen