Bedrijven in de gemeente Gingelom: cijfers uit de KBO

In de gemeente Gingelom, in de provincie Limburg, zijn 573 rechtspersonen en 1.118 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,4 jaar oud, en 11,9% heeft geen NACEBEL-code. Bij 363 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 15 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 4 postcodes van Gingelom zijn hier samengeteld.

573

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.118

vestigingen

15,4 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

66 (11,9%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

363 (32,5%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

15 (1,3%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Gingelom op de kaart van de provincie Limburg

Gingelom staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Gingelom te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 24,5–30,8
  2. 30,8–31,3
  3. 31,3–32,6
  4. 32,6–34,1
  5. 34,1–36,9

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Gingelom

Gingelom heeft 4 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Gingelom
3420 Gingelom155,9 jaar100,0%0,0%0,0%
3890 Borlo42515,2 jaar10,9%33,3%1,1%
3891 Buvingen14615,6 jaar13,6%30,4%1,9%
3895 Gingelom150,1 jaar100,0%0,0%0,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Gingelom?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1958.

  1. Jonger dan 1 jaar5,4% · 31
  2. 1 tot 5 jaar20,6% · 118
  3. 5 tot 10 jaar17,3% · 99
  4. 10 tot 20 jaar29,3% · 168
  5. 20 tot 50 jaar24,3% · 139
  6. 50 jaar of ouder3,1% · 18

Welke rechtsvormen zijn er in Gingelom?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV27,5% · 312
  2. BVBA2,2% · 25
  3. NV2,6% · 30
  4. vzw5,6% · 63
  5. VME1,2% · 14
  6. Coöperatieve vennootschap0,2% · 2
  7. Commanditaire vennootschap4,4% · 50
  8. VOF1,2% · 14
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid2,6% · 30
  10. BTW-eenheid0,3% · 3
  11. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,1% · 12
  12. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)51,1% · 580

Gingelom vergeleken met de provincie Limburg, het Vlaams Gewest en België

Gingelom vergeleken met de provincie Limburg, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Gingelom15,4 jaar11,9%32,5%1,3%
Provincie Limburg15,8 jaar11,1%31,7%2,0%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Gingelom

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Gingelom?

In Gingelom staan 573 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.118 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Gingelom?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Gingelom 15,4 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,1% bestaat al 50 jaar of langer en 26,0% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Gingelom hebben geen NACEBEL-code?

66 van de 556 rechtspersonen in Gingelom (11,9%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Gingelom hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Gingelom hebben 363 van de 1.118 vestigingen (32,5%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Gingelom hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Gingelom hebben 15 van de 1.118 vestigingen (1,3%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Gingelom? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Limburg

Meer statistieken

Begrippen