Bedrijven in de gemeente Habay: cijfers uit de KBO
In de gemeente Habay, in de provincie Luxemburg, zijn 437 rechtspersonen en 880 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,7 jaar oud, en 35,9% heeft geen NACEBEL-code. Bij 166 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 6 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 4 postcodes van Habay zijn hier samengeteld.
437
rechtspersonen met maatschappelijk adres
880
vestigingen
17,7 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
140 (35,9%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
166 (18,9%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
6 (0,7%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Habay op de kaart van de provincie Luxemburg
Habay staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Habay te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 15,2–20,7
- 20,7–22,7
- 22,7–24,6
- 24,6–27,8
- 27,8–31,0
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Habay
Habay heeft 4 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 6720 Habay-la-Neuve | 199 | 17,8 jaar | 33,3% | 17,1% | 1,1% |
|---|---|---|---|---|---|
| 6721 Anlier | 18 | 17,5 jaar | 47,1% | 14,8% | 0,0% |
| 6723 Habay-la-Vieille | 68 | 15,5 jaar | 25,8% | 27,4% | 0,9% |
| 6724 Houdemont | 152 | 18,7 jaar | 42,1% | 19,0% | 0,0% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Habay?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1937.
- Jonger dan 1 jaar5,7% · 25
- 1 tot 5 jaar18,5% · 81
- 5 tot 10 jaar16,9% · 74
- 10 tot 20 jaar24,5% · 107
- 20 tot 50 jaar28,4% · 124
- 50 jaar of ouder5,9% · 26
Welke rechtsvormen zijn er in Habay?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV17,2% · 160
- BVBA1,4% · 13
- NV1,2% · 11
- vzw15,1% · 141
- VME4,8% · 45
- Coöperatieve vennootschap0,4% · 4
- Commanditaire vennootschap0,6% · 6
- VOF0,3% · 3
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,9% · 18
- BTW-eenheid0,2% · 2
- Stichting0,1% · 1
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)2,0% · 19
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)54,6% · 508
Habay vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Habay | 17,7 jaar | 35,9% | 18,9% | 0,7% |
| Provincie Luxemburg | 20,3 jaar | 27,3% | 23,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Habay
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Habay?
In Habay staan 437 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 880 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Habay?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Habay 17,7 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,9% bestaat al 50 jaar of langer en 24,3% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Habay hebben geen NACEBEL-code?
140 van de 390 rechtspersonen in Habay (35,9%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Habay hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Habay hebben 166 van de 880 vestigingen (18,9%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Habay hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Habay hebben 6 van de 880 vestigingen (0,7%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Habay? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Luxemburg
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie