Bedrijven in de gemeente Halen: cijfers uit de KBO

In de gemeente Halen, in de provincie Limburg, zijn 889 rechtspersonen en 1.350 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,4 jaar oud, en 12,3% heeft geen NACEBEL-code. Bij 475 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 19 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Halen zijn hier samengeteld.

889

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.350

vestigingen

16,4 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

99 (12,3%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

475 (35,2%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

19 (1,4%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Halen op de kaart van de provincie Limburg

Halen staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Halen te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 24,5–30,8
  2. 30,8–31,3
  3. 31,3–32,6
  4. 32,6–34,1
  5. 34,1–36,9

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Halen

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Halen
3545 Halen88916,4 jaar12,3%35,2%1,4%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Halen?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1929.

  1. Jonger dan 1 jaar5,4% · 48
  2. 1 tot 5 jaar20,8% · 185
  3. 5 tot 10 jaar16,6% · 148
  4. 10 tot 20 jaar28,1% · 250
  5. 20 tot 50 jaar25,5% · 227
  6. 50 jaar of ouder3,5% · 31

Welke rechtsvormen zijn er in Halen?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV30,0% · 435
  2. BVBA3,6% · 52
  3. NV3,7% · 53
  4. vzw6,0% · 87
  5. VME5,0% · 72
  6. Coöperatieve vennootschap0,2% · 3
  7. Commanditaire vennootschap5,6% · 81
  8. VOF2,1% · 31
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid2,1% · 30
  10. BTW-eenheid0,8% · 11
  11. Stichting0,3% · 4
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,7% · 10
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)40,0% · 580

Halen vergeleken met de provincie Limburg, het Vlaams Gewest en België

Halen vergeleken met de provincie Limburg, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Halen16,4 jaar12,3%35,2%1,4%
Provincie Limburg15,8 jaar11,1%31,7%2,0%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Halen

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Halen?

In Halen staan 889 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.350 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Halen?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Halen 16,4 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,5% bestaat al 50 jaar of langer en 26,2% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Halen hebben geen NACEBEL-code?

99 van de 806 rechtspersonen in Halen (12,3%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Halen hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Halen hebben 475 van de 1.350 vestigingen (35,2%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Halen hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Halen hebben 19 van de 1.350 vestigingen (1,4%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Halen? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Limburg

Meer statistieken

Begrippen