Bedrijven in de gemeente Heers: cijfers uit de KBO
In de gemeente Heers, in de provincie Limburg, zijn 528 rechtspersonen en 1.020 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,6 jaar oud, en 12,5% heeft geen NACEBEL-code. Bij 332 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 26 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Heers zijn hier samengeteld.
528
rechtspersonen met maatschappelijk adres
1.020
vestigingen
15,6 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
61 (12,5%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
332 (32,5%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
26 (2,5%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Heers op de kaart van de provincie Limburg
Heers staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Heers te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 24,5–30,8
- 30,8–31,3
- 31,3–32,6
- 32,6–34,1
- 34,1–36,9
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Heers
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 3870 Heers | 528 | 15,6 jaar | 12,5% | 32,5% | 2,5% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Heers?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1947.
- Jonger dan 1 jaar5,3% · 28
- 1 tot 5 jaar25,4% · 134
- 5 tot 10 jaar13,6% · 72
- 10 tot 20 jaar23,9% · 126
- 20 tot 50 jaar29,0% · 153
- 50 jaar of ouder2,8% · 15
Welke rechtsvormen zijn er in Heers?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV24,8% · 269
- BVBA2,7% · 29
- NV2,2% · 24
- vzw4,2% · 46
- VME3,4% · 37
- Coöperatieve vennootschap0,2% · 2
- Commanditaire vennootschap5,0% · 54
- VOF1,8% · 20
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,8% · 20
- BTW-eenheid0,2% · 2
- Stichting0,1% · 1
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,7% · 18
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)51,9% · 563
Heers vergeleken met de provincie Limburg, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Heers | 15,6 jaar | 12,5% | 32,5% | 2,5% |
| Provincie Limburg | 15,8 jaar | 11,1% | 31,7% | 2,0% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Heers
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Heers?
In Heers staan 528 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.020 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Heers?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Heers 15,6 jaar oud (België: 17,5 jaar). 2,8% bestaat al 50 jaar of langer en 30,7% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Heers hebben geen NACEBEL-code?
61 van de 489 rechtspersonen in Heers (12,5%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Heers hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Heers hebben 332 van de 1.020 vestigingen (32,5%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Heers hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Heers hebben 26 van de 1.020 vestigingen (2,5%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Heers? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Limburg
- Hasselt
- Genk
- Sint-Truiden
- Beringen
- Bilzen-Hoeselt
- Tongeren-Borgloon
- Heusden-Zolder
- Pelt
- Lommel
- Tessenderlo-Ham
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie