Bedrijven in de gemeente Lummen: cijfers uit de KBO

In de gemeente Lummen, in de provincie Limburg, zijn 1.649 rechtspersonen en 2.399 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,3 jaar oud, en 9,3% heeft geen NACEBEL-code. Bij 843 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 61 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 3 postcodes van Lummen zijn hier samengeteld.

1.649

rechtspersonen met maatschappelijk adres

2.399

vestigingen

15,3 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

144 (9,3%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

843 (35,1%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

61 (2,5%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Lummen op de kaart van de provincie Limburg

Lummen staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Lummen te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 24,5–30,8
  2. 30,8–31,3
  3. 31,3–32,6
  4. 32,6–34,1
  5. 34,1–36,9

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Lummen

Lummen heeft 3 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Lummen
3560 Lummen1.64715,3 jaar9,2%35,1%2,5%
3931 Lummen143,6 jaar100,0%0,0%0,0%
3932 Lummen148,7 jaar100,0%0,0%0,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Lummen?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1901.

  1. Jonger dan 1 jaar5,8% · 95
  2. 1 tot 5 jaar21,2% · 350
  3. 5 tot 10 jaar21,8% · 360
  4. 10 tot 20 jaar23,6% · 389
  5. 20 tot 50 jaar24,4% · 403
  6. 50 jaar of ouder3,2% · 52

Welke rechtsvormen zijn er in Lummen?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV34,9% · 849
  2. BVBA2,5% · 62
  3. NV6,9% · 168
  4. vzw5,7% · 140
  5. VME3,4% · 84
  6. Coöperatieve vennootschap0,2% · 6
  7. Commanditaire vennootschap5,6% · 136
  8. VOF2,2% · 54
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid3,0% · 72
  10. BTW-eenheid0,9% · 21
  11. Stichting0,2% · 4
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,7% · 17
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)33,8% · 823

Lummen vergeleken met de provincie Limburg, het Vlaams Gewest en België

Lummen vergeleken met de provincie Limburg, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Lummen15,3 jaar9,3%35,1%2,5%
Provincie Limburg15,8 jaar11,1%31,7%2,0%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Lummen

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Lummen?

In Lummen staan 1.649 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.399 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Lummen?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Lummen 15,3 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,2% bestaat al 50 jaar of langer en 27,0% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Lummen hebben geen NACEBEL-code?

144 van de 1.544 rechtspersonen in Lummen (9,3%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Lummen hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Lummen hebben 843 van de 2.399 vestigingen (35,1%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Lummen hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Lummen hebben 61 van de 2.399 vestigingen (2,5%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Lummen? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Limburg

Meer statistieken

Begrippen