Bedrijven in de gemeente Mont-Saint-Guibert: cijfers uit de KBO

In de gemeente Mont-Saint-Guibert, in de provincie Waals-Brabant, zijn 1.186 rechtspersonen en 1.772 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 14,9 jaar oud, en 11,5% heeft geen NACEBEL-code. Bij 490 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 7 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Mont-Saint-Guibert zijn hier samengeteld.

1.186

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.772

vestigingen

14,9 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

124 (11,5%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

490 (27,7%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

7 (0,4%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Mont-Saint-Guibert op de kaart van de provincie Waals-Brabant

Mont-Saint-Guibert staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Mont-Saint-Guibert te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 23,0–26,8
  2. 26,8–28,2
  3. 28,2–30,3
  4. 30,3–32,1
  5. 32,1–37,3

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Mont-Saint-Guibert

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Mont-Saint-Guibert
1435 Mont-Saint-Guibert1.18614,9 jaar11,5%27,7%0,4%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Mont-Saint-Guibert?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1894.

  1. Jonger dan 1 jaar7,1% · 84
  2. 1 tot 5 jaar19,7% · 234
  3. 5 tot 10 jaar20,5% · 243
  4. 10 tot 20 jaar27,0% · 320
  5. 20 tot 50 jaar23,4% · 277
  6. 50 jaar of ouder2,4% · 28

Welke rechtsvormen zijn er in Mont-Saint-Guibert?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV36,0% · 637
  2. BVBA3,8% · 67
  3. NV7,5% · 133
  4. vzw5,5% · 97
  5. VME5,6% · 99
  6. Coöperatieve vennootschap0,9% · 16
  7. Commanditaire vennootschap1,3% · 23
  8. VOF0,6% · 10
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid0,8% · 15
  10. BTW-eenheid0,4% · 7
  11. Stichting0,4% · 7
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,7% · 13
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)36,4% · 644

Mont-Saint-Guibert vergeleken met de provincie Waals-Brabant, het Waals Gewest en België

Mont-Saint-Guibert vergeleken met de provincie Waals-Brabant, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Mont-Saint-Guibert14,9 jaar11,5%27,7%0,4%
Provincie Waals-Brabant16,8 jaar15,8%27,8%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Mont-Saint-Guibert

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Mont-Saint-Guibert?

In Mont-Saint-Guibert staan 1.186 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.772 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Mont-Saint-Guibert?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Mont-Saint-Guibert 14,9 jaar oud (België: 17,5 jaar). 2,4% bestaat al 50 jaar of langer en 26,8% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Mont-Saint-Guibert hebben geen NACEBEL-code?

124 van de 1.080 rechtspersonen in Mont-Saint-Guibert (11,5%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Mont-Saint-Guibert hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Mont-Saint-Guibert hebben 490 van de 1.772 vestigingen (27,7%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Mont-Saint-Guibert hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Mont-Saint-Guibert hebben 7 van de 1.772 vestigingen (0,4%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Mont-Saint-Guibert? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Waals-Brabant

Meer statistieken

Begrippen