Bedrijven in de gemeente Pelt: cijfers uit de KBO

In de gemeente Pelt, in de provincie Limburg, zijn 3.080 rechtspersonen en 4.578 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,6 jaar oud, en 10,0% heeft geen NACEBEL-code. Bij 1.474 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 85 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 2 postcodes van Pelt zijn hier samengeteld.

3.080

rechtspersonen met maatschappelijk adres

4.578

vestigingen

15,6 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

271 (10,0%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

1.474 (32,2%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

85 (1,9%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Pelt op de kaart van de provincie Limburg

Pelt staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Pelt te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 24,5–30,8
  2. 30,8–31,3
  3. 31,3–32,6
  4. 32,6–34,1
  5. 34,1–36,9

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Pelt

Pelt heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Pelt
3900 Overpelt1.59816,2 jaar9,9%33,1%1,7%
3910 Neerpelt1.48215,0 jaar10,1%31,3%2,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Pelt?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1922.

  1. Jonger dan 1 jaar5,9% · 182
  2. 1 tot 5 jaar21,7% · 668
  3. 5 tot 10 jaar18,9% · 583
  4. 10 tot 20 jaar22,8% · 702
  5. 20 tot 50 jaar27,9% · 860
  6. 50 jaar of ouder2,8% · 85

Welke rechtsvormen zijn er in Pelt?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV34,1% · 1.626
  2. BVBA2,4% · 114
  3. NV4,3% · 205
  4. vzw5,9% · 280
  5. VME7,0% · 334
  6. Coöperatieve vennootschap0,1% · 3
  7. Commanditaire vennootschap4,4% · 210
  8. VOF1,7% · 81
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid2,2% · 103
  10. BTW-eenheid0,7% · 33
  11. Stichting0,1% · 7
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,4% · 18
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)36,8% · 1.758

Pelt vergeleken met de provincie Limburg, het Vlaams Gewest en België

Pelt vergeleken met de provincie Limburg, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Pelt15,6 jaar10,0%32,2%1,9%
Provincie Limburg15,8 jaar11,1%31,7%2,0%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Pelt

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Pelt?

In Pelt staan 3.080 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 4.578 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Pelt?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Pelt 15,6 jaar oud (België: 17,5 jaar). 2,8% bestaat al 50 jaar of langer en 27,6% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Pelt hebben geen NACEBEL-code?

271 van de 2.712 rechtspersonen in Pelt (10,0%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Pelt hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Pelt hebben 1.474 van de 4.578 vestigingen (32,2%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Pelt hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Pelt hebben 85 van de 4.578 vestigingen (1,9%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Pelt? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Limburg

Meer statistieken

Begrippen