Bedrijven in de gemeente Viroinval: cijfers uit de KBO
In de gemeente Viroinval, in de provincie Namen, zijn 291 rechtspersonen en 644 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 24,3 jaar oud, en 32,9% heeft geen NACEBEL-code. Bij 156 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 2 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Viroinval zijn hier samengeteld.
291
rechtspersonen met maatschappelijk adres
644
vestigingen
24,3 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
94 (32,9%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
156 (24,2%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
2 (0,3%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Viroinval op de kaart van de provincie Namen
Viroinval staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Viroinval te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 23,2–25,7
- 25,7–28,4
- 28,4–29,2
- 29,2–30,5
- 30,5–33,5
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Viroinval
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 5670 Olloy-sur-Viroin | 291 | 24,3 jaar | 32,9% | 24,2% | 0,3% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Viroinval?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1891.
- Jonger dan 1 jaar5,2% · 15
- 1 tot 5 jaar17,5% · 51
- 5 tot 10 jaar16,8% · 49
- 10 tot 20 jaar14,1% · 41
- 20 tot 50 jaar33,7% · 98
- 50 jaar of ouder12,7% · 37
Welke rechtsvormen zijn er in Viroinval?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV15,4% · 104
- BVBA2,5% · 17
- NV1,0% · 7
- vzw12,7% · 86
- VME0,6% · 4
- Coöperatieve vennootschap0,7% · 5
- Commanditaire vennootschap1,0% · 7
- VOF0,6% · 4
- Zonder rechtspersoonlijkheid2,1% · 14
- BTW-eenheid0,1% · 1
- Stichting0,1% · 1
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)3,7% · 25
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)59,3% · 400
Viroinval vergeleken met de provincie Namen, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Viroinval | 24,3 jaar | 32,9% | 24,2% | 0,3% |
| Provincie Namen | 18,2 jaar | 21,5% | 27,1% | 0,5% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Viroinval
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Viroinval?
In Viroinval staan 291 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 644 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Viroinval?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Viroinval 24,3 jaar oud (België: 17,5 jaar). 12,7% bestaat al 50 jaar of langer en 22,7% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Viroinval hebben geen NACEBEL-code?
94 van de 286 rechtspersonen in Viroinval (32,9%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Viroinval hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Viroinval hebben 156 van de 644 vestigingen (24,2%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Viroinval hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Viroinval hebben 2 van de 644 vestigingen (0,3%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Viroinval? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Namen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie