Bedrijven in de gemeente Voeren: cijfers uit de KBO
In de gemeente Voeren, in de provincie Limburg, zijn 348 rechtspersonen en 706 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 19,0 jaar oud, en 23,9% heeft geen NACEBEL-code. Bij 173 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 8 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
Voeren heet in het andere landsdeel ook Fourons.
De cijfers van alle 5 postcodes van Voeren zijn hier samengeteld.
348
rechtspersonen met maatschappelijk adres
706
vestigingen
19,0 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
79 (23,9%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
173 (24,5%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
8 (1,1%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Voeren op de kaart van de provincie Limburg
Voeren staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Voeren te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 24,5–30,8
- 30,8–31,3
- 31,3–32,6
- 32,6–34,1
- 34,1–36,9
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Voeren
Voeren heeft 5 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 3790 Moelingen / Sint-Martens-Voeren | 118 | 20,2 jaar | 30,1% | 26,1% | 1,3% |
|---|---|---|---|---|---|
| 3791 Remersdaal | 27 | 22,9 jaar | 22,2% | 28,0% | 2,0% |
| 3792 Sint-Pieters-Voeren | 20 | 15,8 jaar | 15,0% | 24,2% | 1,5% |
| 3793 Teuven | 45 | 20,1 jaar | 17,8% | 17,2% | 2,2% |
| 3798 's-Gravenvoeren | 138 | 17,3 jaar | 22,2% | 25,1% | 0,4% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Voeren?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1934.
- Jonger dan 1 jaar2,6% · 9
- 1 tot 5 jaar25,0% · 87
- 5 tot 10 jaar15,8% · 55
- 10 tot 20 jaar19,5% · 68
- 20 tot 50 jaar29,9% · 104
- 50 jaar of ouder7,2% · 25
Welke rechtsvormen zijn er in Voeren?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV22,5% · 164
- BVBA1,6% · 12
- NV2,6% · 19
- vzw8,9% · 65
- VME1,6% · 12
- Coöperatieve vennootschap0,1% · 1
- Commanditaire vennootschap2,5% · 18
- VOF1,0% · 7
- Zonder rechtspersoonlijkheid2,7% · 20
- BTW-eenheid0,5% · 4
- Stichting0,3% · 2
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)2,2% · 16
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)53,4% · 390
Voeren vergeleken met de provincie Limburg, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Voeren | 19,0 jaar | 23,9% | 24,5% | 1,1% |
| Provincie Limburg | 15,8 jaar | 11,1% | 31,7% | 2,0% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Voeren
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Voeren?
In Voeren staan 348 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 706 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Voeren?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Voeren 19,0 jaar oud (België: 17,5 jaar). 7,2% bestaat al 50 jaar of langer en 27,6% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Voeren hebben geen NACEBEL-code?
79 van de 331 rechtspersonen in Voeren (23,9%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Voeren hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Voeren hebben 173 van de 706 vestigingen (24,5%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Voeren hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Voeren hebben 8 van de 706 vestigingen (1,1%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Voeren? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Limburg
- Hasselt
- Genk
- Sint-Truiden
- Beringen
- Bilzen-Hoeselt
- Tongeren-Borgloon
- Heusden-Zolder
- Pelt
- Lommel
- Tessenderlo-Ham
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie