Bedrijven in de gemeente Zutendaal: cijfers uit de KBO

In de gemeente Zutendaal, in de provincie Limburg, zijn 679 rechtspersonen en 1.079 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,8 jaar oud, en 12,1% heeft geen NACEBEL-code. Bij 369 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 10 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Zutendaal zijn hier samengeteld.

679

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.079

vestigingen

15,8 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

76 (12,1%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

369 (34,2%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

10 (0,9%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Zutendaal op de kaart van de provincie Limburg

Zutendaal staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Zutendaal te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 24,5–30,8
  2. 30,8–31,3
  3. 31,3–32,6
  4. 32,6–34,1
  5. 34,1–36,9

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Zutendaal

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Zutendaal
3690 Zutendaal67915,8 jaar12,1%34,2%0,9%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Zutendaal?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1934.

  1. Jonger dan 1 jaar4,3% · 29
  2. 1 tot 5 jaar21,6% · 147
  3. 5 tot 10 jaar20,3% · 138
  4. 10 tot 20 jaar23,7% · 161
  5. 20 tot 50 jaar26,2% · 178
  6. 50 jaar of ouder3,8% · 26

Welke rechtsvormen zijn er in Zutendaal?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV31,3% · 352
  2. BVBA2,2% · 25
  3. NV4,4% · 50
  4. vzw7,2% · 81
  5. VME3,8% · 43
  6. Coöperatieve vennootschap0,3% · 3
  7. Commanditaire vennootschap4,8% · 54
  8. VOF1,5% · 17
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,7% · 19
  10. BTW-eenheid0,5% · 6
  11. Stichting0,1% · 1
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,6% · 7
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)41,5% · 466

Zutendaal vergeleken met de provincie Limburg, het Vlaams Gewest en België

Zutendaal vergeleken met de provincie Limburg, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Zutendaal15,8 jaar12,1%34,2%0,9%
Provincie Limburg15,8 jaar11,1%31,7%2,0%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Zutendaal

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Zutendaal?

In Zutendaal staan 679 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.079 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Zutendaal?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Zutendaal 15,8 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,8% bestaat al 50 jaar of langer en 25,9% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Zutendaal hebben geen NACEBEL-code?

76 van de 630 rechtspersonen in Zutendaal (12,1%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Zutendaal hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Zutendaal hebben 369 van de 1.079 vestigingen (34,2%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Zutendaal hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Zutendaal hebben 10 van de 1.079 vestigingen (0,9%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Zutendaal? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Limburg

Meer statistieken

Begrippen