Bedrijven in postcode 1332 Genval: cijfers uit de KBO

In postcode 1332 Genval, in de provincie Waals-Brabant, zijn 1.080 rechtspersonen en 1.735 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,5 jaar oud, en 14,2% heeft geen NACEBEL-code. Bij 460 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 17 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

Postcode 1332 Genval hoort bij de gemeente Rixensart. Rixensart heeft 3 postcodes, elk met een eigen pagina; de cijfers van de hele gemeente staan op de pagina van Rixensart.

1.080

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.735

vestigingen

17,5 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

143 (14,2%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

460 (26,5%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

17 (1,0%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Hoe oud zijn de bedrijven in Rixensart?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1905.

  1. Jonger dan 1 jaar5,2% · 56
  2. 1 tot 5 jaar17,4% · 188
  3. 5 tot 10 jaar18,7% · 202
  4. 10 tot 20 jaar24,4% · 264
  5. 20 tot 50 jaar30,4% · 328
  6. 50 jaar of ouder3,9% · 42

Welke rechtsvormen zijn er in Rixensart?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging.

  1. BV34,0% · 588
  2. BVBA3,8% · 66
  3. NV4,9% · 85
  4. vzw6,1% · 106
  5. VME3,9% · 68
  6. Coöperatieve vennootschap1,3% · 22
  7. Commanditaire vennootschap2,4% · 41
  8. VOF0,6% · 10
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid0,6% · 11
  10. BTW-eenheid0,2% · 4
  11. Stichting0,2% · 3
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,5% · 9
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)41,3% · 714

Rixensart vergeleken met de provincie Waals-Brabant en België

Vergelijking van 1332 Genval met de provincie Waals-Brabant en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
1332 Genval17,5 jaar14,2%26,5%1,0%
Rixensart17,0 jaar14,6%26,8%0,7%
Provincie Waals-Brabant16,8 jaar15,8%27,8%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Gedeelde adressen

In 1332 Genval zijn er 2 adressen waar 10 of meer rechtspersonen hun maatschappelijk adres hebben. Samen zijn dat 25 rechtspersonen (2,3% van alle in Rixensart). Op het drukste adres zijn er 14. Zulke concentraties horen vaak bij boekhoudkantoren, kantoorgebouwen of domiciliëringsadressen.

Veelgestelde vragen over bedrijven in postcode 1332 Genval

+Hoeveel bedrijven zijn er in postcode 1332 Genval?

In 1332 Genval staan 1.080 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.735 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in postcode 1332 Genval?

Gemiddeld is een rechtspersoon in 1332 Genval 17,5 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,9% bestaat al 50 jaar of langer en 22,6% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in postcode 1332 Genval hebben geen NACEBEL-code?

143 van de 1.008 rechtspersonen in 1332 Genval (14,2%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In de provincie Waals-Brabant is dat 15,8%, in België 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in postcode 1332 Genval hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In 1332 Genval hebben 460 van de 1.735 vestigingen (26,5%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in postcode 1332 Genval hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In 1332 Genval hebben 17 van de 1.735 vestigingen (1,0%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Rixensart? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere postcodes in Rixensart

Alle cijfers van heel Rixensart →

Andere plaatsen in de provincie Waals-Brabant

Begrippen