Bedrijven in postcode 1348 Ottignies: cijfers uit de KBO
In postcode 1348 Ottignies, in de provincie Waals-Brabant, zijn 1.731 rechtspersonen en 2.407 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 20,2 jaar oud, en 25,6% heeft geen NACEBEL-code. Bij 482 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 7 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
Postcode 1348 omvat meerdere plaatsen: Ottignies-Louvain-la-Neuve, Mont-Saint-Guibert, Louvain-La-Neuve, Watermaal-Bosvoorde. Hun cijfers zijn hier samengeteld.
Postcode 1348 Ottignies hoort bij de gemeente Ottignies-Louvain-la-Neuve. Ottignies-Louvain-la-Neuve heeft 4 postcodes, elk met een eigen pagina; de cijfers van de hele gemeente staan op de pagina van Ottignies-Louvain-la-Neuve.
1.731
rechtspersonen met maatschappelijk adres
2.407
vestigingen
20,2 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
380 (25,6%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
482 (20,0%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
7 (0,3%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Hoe oud zijn de bedrijven in Ottignies-Louvain-la-Neuve?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1923.
- Jonger dan 1 jaar4,9% · 84
- 1 tot 5 jaar14,7% · 254
- 5 tot 10 jaar13,9% · 240
- 10 tot 20 jaar22,6% · 391
- 20 tot 50 jaar38,6% · 669
- 50 jaar of ouder5,4% · 93
Welke rechtsvormen zijn er in Ottignies-Louvain-la-Neuve?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging.
- BV25,9% · 617
- BVBA3,1% · 73
- NV7,5% · 178
- vzw16,0% · 382
- VME9,9% · 237
- Coöperatieve vennootschap1,3% · 30
- Commanditaire vennootschap1,2% · 28
- VOF0,3% · 6
- Zonder rechtspersoonlijkheid0,9% · 22
- BTW-eenheid0,5% · 12
- Stichting0,3% · 6
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,9% · 22
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)32,4% · 772
Ottignies-Louvain-la-Neuve vergeleken met de provincie Waals-Brabant en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| 1348 Ottignies | 20,2 jaar | 25,6% | 20,0% | 0,3% |
| Ottignies-Louvain-la-Neuve | 18,5 jaar | 23,3% | 23,0% | 0,6% |
| Provincie Waals-Brabant | 16,8 jaar | 15,8% | 27,8% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Gedeelde adressen
In 1348 Ottignies zijn er 15 adressen waar 10 of meer rechtspersonen hun maatschappelijk adres hebben. Samen zijn dat 395 rechtspersonen (22,8% van alle in Ottignies-Louvain-la-Neuve). Op het drukste adres zijn er 85. Zulke concentraties horen vaak bij boekhoudkantoren, kantoorgebouwen of domiciliëringsadressen.
Veelgestelde vragen over bedrijven in postcode 1348 Ottignies
+Hoeveel bedrijven zijn er in postcode 1348 Ottignies?
In 1348 Ottignies staan 1.731 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.407 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in postcode 1348 Ottignies?
Gemiddeld is een rechtspersoon in 1348 Ottignies 20,2 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,4% bestaat al 50 jaar of langer en 19,5% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in postcode 1348 Ottignies hebben geen NACEBEL-code?
380 van de 1.482 rechtspersonen in 1348 Ottignies (25,6%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In de provincie Waals-Brabant is dat 15,8%, in België 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in postcode 1348 Ottignies hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In 1348 Ottignies hebben 482 van de 2.407 vestigingen (20,0%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in postcode 1348 Ottignies hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In 1348 Ottignies hebben 7 van de 2.407 vestigingen (0,3%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Ottignies-Louvain-la-Neuve? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere postcodes in Ottignies-Louvain-la-Neuve
Alle cijfers van heel Ottignies-Louvain-la-Neuve →
Andere plaatsen in de provincie Waals-Brabant
- 1410 Waterloo
- 1300 Wavre / Limal
- 1420 Braine-l'Alleud
- 1380 Lasne-Chapelle-Saint-Lambert
- 1400 Nivelles
- 1480 Tubize
- 1325 Chaumont-Gistoux
- 1390 Archennes
- 1370 Jodoigne
- 1330 Rixensart