Bedrijven in postcode 1340 Ottignies: cijfers uit de KBO
In postcode 1340 Ottignies, in de provincie Waals-Brabant, zijn 817 rechtspersonen en 1.474 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,0 jaar oud, en 25,2% heeft geen NACEBEL-code. Bij 345 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 6 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
Postcode 1340 Ottignies hoort bij de gemeente Ottignies-Louvain-la-Neuve. Ottignies-Louvain-la-Neuve heeft 4 postcodes, elk met een eigen pagina; de cijfers van de hele gemeente staan op de pagina van Ottignies-Louvain-la-Neuve.
817
rechtspersonen met maatschappelijk adres
1.474
vestigingen
17,0 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
184 (25,2%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
345 (23,4%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
6 (0,4%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Hoe oud zijn de bedrijven in Ottignies-Louvain-la-Neuve?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1892.
- Jonger dan 1 jaar4,5% · 37
- 1 tot 5 jaar16,2% · 132
- 5 tot 10 jaar21,1% · 172
- 10 tot 20 jaar24,6% · 201
- 20 tot 50 jaar30,2% · 247
- 50 jaar of ouder3,4% · 28
Welke rechtsvormen zijn er in Ottignies-Louvain-la-Neuve?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging.
- BV25,5% · 388
- BVBA3,2% · 49
- NV1,3% · 19
- vzw11,8% · 180
- VME5,5% · 84
- Coöperatieve vennootschap0,9% · 13
- Commanditaire vennootschap1,2% · 18
- VOF0,4% · 6
- Zonder rechtspersoonlijkheid0,7% · 10
- BTW-eenheid0,2% · 3
- Stichting0,6% · 9
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,8% · 12
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)47,9% · 728
Ottignies-Louvain-la-Neuve vergeleken met de provincie Waals-Brabant en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| 1340 Ottignies | 17,0 jaar | 25,2% | 23,4% | 0,4% |
| Ottignies-Louvain-la-Neuve | 18,5 jaar | 23,3% | 23,0% | 0,6% |
| Provincie Waals-Brabant | 16,8 jaar | 15,8% | 27,8% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Gedeelde adressen
In 1340 Ottignies zijn er 1 adressen waar 10 of meer rechtspersonen hun maatschappelijk adres hebben. Samen zijn dat 29 rechtspersonen (3,5% van alle in Ottignies-Louvain-la-Neuve). Op het drukste adres zijn er 29. Zulke concentraties horen vaak bij boekhoudkantoren, kantoorgebouwen of domiciliëringsadressen.
Veelgestelde vragen over bedrijven in postcode 1340 Ottignies
+Hoeveel bedrijven zijn er in postcode 1340 Ottignies?
In 1340 Ottignies staan 817 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.474 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in postcode 1340 Ottignies?
Gemiddeld is een rechtspersoon in 1340 Ottignies 17,0 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,4% bestaat al 50 jaar of langer en 20,7% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in postcode 1340 Ottignies hebben geen NACEBEL-code?
184 van de 730 rechtspersonen in 1340 Ottignies (25,2%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In de provincie Waals-Brabant is dat 15,8%, in België 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in postcode 1340 Ottignies hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In 1340 Ottignies hebben 345 van de 1.474 vestigingen (23,4%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in postcode 1340 Ottignies hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In 1340 Ottignies hebben 6 van de 1.474 vestigingen (0,4%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Ottignies-Louvain-la-Neuve? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere postcodes in Ottignies-Louvain-la-Neuve
Alle cijfers van heel Ottignies-Louvain-la-Neuve →
Andere plaatsen in de provincie Waals-Brabant
- 1410 Waterloo
- 1300 Wavre / Limal
- 1420 Braine-l'Alleud
- 1380 Lasne-Chapelle-Saint-Lambert
- 1400 Nivelles
- 1480 Tubize
- 1348 Ottignies
- 1325 Chaumont-Gistoux
- 1390 Archennes
- 1370 Jodoigne