Bedrijven in postcode 4100 Seraing: cijfers uit de KBO

In postcode 4100 Seraing, in de provincie Luik, zijn 1.941 rechtspersonen en 3.903 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,7 jaar oud, en 22,5% heeft geen NACEBEL-code. Bij 658 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 12 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

Postcode 4100 omvat meerdere plaatsen: Seraing, Blégny. Hun cijfers zijn hier samengeteld.

Postcode 4100 Seraing hoort bij de gemeente Seraing. Seraing heeft 3 postcodes, elk met een eigen pagina; de cijfers van de hele gemeente staan op de pagina van Seraing.

1.941

rechtspersonen met maatschappelijk adres

3.903

vestigingen

17,7 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

392 (22,5%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

658 (16,9%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

12 (0,3%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Hoe oud zijn de bedrijven in Seraing?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1868.

  1. Jonger dan 1 jaar6,5% · 127
  2. 1 tot 5 jaar20,8% · 403
  3. 5 tot 10 jaar17,4% · 337
  4. 10 tot 20 jaar20,9% · 406
  5. 20 tot 50 jaar29,4% · 571
  6. 50 jaar of ouder5,0% · 97

Welke rechtsvormen zijn er in Seraing?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging.

  1. BV24,0% · 905
  2. BVBA2,0% · 77
  3. NV2,8% · 106
  4. vzw8,1% · 306
  5. VME4,9% · 183
  6. Coöperatieve vennootschap1,5% · 58
  7. Commanditaire vennootschap0,7% · 26
  8. VOF0,6% · 23
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,0% · 39
  10. BTW-eenheid0,3% · 12
  11. Stichting0,1% · 5
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,8% · 31
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)52,9% · 1.993

Seraing vergeleken met de provincie Luik en België

Vergelijking van 4100 Seraing met de provincie Luik en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
4100 Seraing17,7 jaar22,5%16,9%0,3%
Seraing17,7 jaar23,2%17,5%0,4%
Provincie Luik18,2 jaar20,5%21,4%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Gedeelde adressen

In 4100 Seraing zijn er 5 adressen waar 10 of meer rechtspersonen hun maatschappelijk adres hebben. Samen zijn dat 69 rechtspersonen (3,6% van alle in Seraing). Op het drukste adres zijn er 19. Zulke concentraties horen vaak bij boekhoudkantoren, kantoorgebouwen of domiciliëringsadressen.

Veelgestelde vragen over bedrijven in postcode 4100 Seraing

+Hoeveel bedrijven zijn er in postcode 4100 Seraing?

In 4100 Seraing staan 1.941 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 3.903 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in postcode 4100 Seraing?

Gemiddeld is een rechtspersoon in 4100 Seraing 17,7 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,0% bestaat al 50 jaar of langer en 27,3% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in postcode 4100 Seraing hebben geen NACEBEL-code?

392 van de 1.746 rechtspersonen in 4100 Seraing (22,5%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In de provincie Luik is dat 20,5%, in België 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in postcode 4100 Seraing hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In 4100 Seraing hebben 658 van de 3.903 vestigingen (16,9%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in postcode 4100 Seraing hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In 4100 Seraing hebben 12 van de 3.903 vestigingen (0,3%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Seraing? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere postcodes in Seraing

Alle cijfers van heel Seraing →

Andere plaatsen in de provincie Luik

Begrippen