Bedrijven in postcode 7100 La Louvière: cijfers uit de KBO

In postcode 7100 La Louvière, in de provincie Henegouwen, zijn 2.314 rechtspersonen en 5.310 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 18,6 jaar oud, en 20,4% heeft geen NACEBEL-code. Bij 1.069 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 31 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

Postcode 7100 omvat meerdere plaatsen: La Louvière, La Louviere, Haine-Saint-Pierre, Trivieres, Haine-Saint-Paul, Saint-Vaast. Hun cijfers zijn hier samengeteld.

Postcode 7100 La Louvière hoort bij de gemeente La Louvière. La Louvière heeft 2 postcodes, elk met een eigen pagina; de cijfers van de hele gemeente staan op de pagina van La Louvière.

2.314

rechtspersonen met maatschappelijk adres

5.310

vestigingen

18,6 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

408 (20,4%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

1.069 (20,1%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

31 (0,6%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Hoe oud zijn de bedrijven in La Louvière?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1887.

  1. Jonger dan 1 jaar6,6% · 153
  2. 1 tot 5 jaar21,4% · 496
  3. 5 tot 10 jaar15,2% · 351
  4. 10 tot 20 jaar20,7% · 478
  5. 20 tot 50 jaar29,6% · 685
  6. 50 jaar of ouder6,5% · 151

Welke rechtsvormen zijn er in La Louvière?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging.

  1. BV22,7% · 1.108
  2. BVBA1,8% · 86
  3. NV2,3% · 112
  4. vzw6,1% · 298
  5. VME6,3% · 309
  6. Coöperatieve vennootschap0,5% · 24
  7. Commanditaire vennootschap1,0% · 47
  8. VOF0,5% · 22
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid0,9% · 44
  10. BTW-eenheid0,2% · 8
  11. Stichting0,1% · 3
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,3% · 64
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)56,4% · 2.750

La Louvière vergeleken met de provincie Henegouwen en België

Vergelijking van 7100 La Louvière met de provincie Henegouwen en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
7100 La Louvière18,6 jaar20,4%20,1%0,6%
La Louvière18,0 jaar18,7%21,5%0,6%
Provincie Henegouwen18,7 jaar19,5%23,4%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Gedeelde adressen

In 7100 La Louvière zijn er 5 adressen waar 10 of meer rechtspersonen hun maatschappelijk adres hebben. Samen zijn dat 84 rechtspersonen (3,6% van alle in La Louvière). Op het drukste adres zijn er 31. Zulke concentraties horen vaak bij boekhoudkantoren, kantoorgebouwen of domiciliëringsadressen.

Veelgestelde vragen over bedrijven in postcode 7100 La Louvière

+Hoeveel bedrijven zijn er in postcode 7100 La Louvière?

In 7100 La Louvière staan 2.314 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 5.310 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in postcode 7100 La Louvière?

Gemiddeld is een rechtspersoon in 7100 La Louvière 18,6 jaar oud (België: 17,5 jaar). 6,5% bestaat al 50 jaar of langer en 28,0% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in postcode 7100 La Louvière hebben geen NACEBEL-code?

408 van de 1.997 rechtspersonen in 7100 La Louvière (20,4%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In de provincie Henegouwen is dat 19,5%, in België 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in postcode 7100 La Louvière hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In 7100 La Louvière hebben 1.069 van de 5.310 vestigingen (20,1%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in postcode 7100 La Louvière hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In 7100 La Louvière hebben 31 van de 5.310 vestigingen (0,6%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in La Louvière? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere postcodes in La Louvière

Alle cijfers van heel La Louvière →

Andere plaatsen in de provincie Henegouwen

Begrippen