Bedrijven in de gemeente Châtelet: cijfers uit de KBO
In de gemeente Châtelet, in de provincie Henegouwen, zijn 1.374 rechtspersonen en 3.182 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 20,7 jaar oud, en 21,9% heeft geen NACEBEL-code. Bij 687 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 26 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Châtelet zijn hier samengeteld.
1.374
rechtspersonen met maatschappelijk adres
3.182
vestigingen
20,7 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
262 (21,9%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
687 (21,6%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
26 (0,8%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Châtelet op de kaart van de provincie Henegouwen
Châtelet staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Châtelet te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 19,2–22,5
- 22,5–24,5
- 24,5–25,2
- 25,2–27,1
- 27,1–36,1
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Châtelet
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 6200 Bouffioulx | 1.374 | 20,7 jaar | 21,9% | 21,6% | 0,8% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Châtelet?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1891.
- Jonger dan 1 jaar6,5% · 89
- 1 tot 5 jaar19,4% · 266
- 5 tot 10 jaar13,6% · 186
- 10 tot 20 jaar20,8% · 285
- 20 tot 50 jaar30,8% · 422
- 50 jaar of ouder9,0% · 124
Welke rechtsvormen zijn er in Châtelet?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV20,6% · 612
- BVBA2,6% · 76
- NV2,3% · 68
- vzw5,7% · 168
- VME5,8% · 171
- Coöperatieve vennootschap1,1% · 34
- Commanditaire vennootschap1,2% · 36
- VOF0,8% · 23
- Zonder rechtspersoonlijkheid0,7% · 21
- BTW-eenheid0,3% · 8
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,2% · 35
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)57,9% · 1.721
Châtelet vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Châtelet | 20,7 jaar | 21,9% | 21,6% | 0,8% |
| Provincie Henegouwen | 18,7 jaar | 19,5% | 23,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Châtelet
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Châtelet?
In Châtelet staan 1.374 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 3.182 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Châtelet?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Châtelet 20,7 jaar oud (België: 17,5 jaar). 9,0% bestaat al 50 jaar of langer en 25,9% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Châtelet hebben geen NACEBEL-code?
262 van de 1.195 rechtspersonen in Châtelet (21,9%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Châtelet hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Châtelet hebben 687 van de 3.182 vestigingen (21,6%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Châtelet hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Châtelet hebben 26 van de 3.182 vestigingen (0,8%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Châtelet? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Henegouwen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie