Bedrijven in de gemeente Momignies: cijfers uit de KBO
In de gemeente Momignies, in de provincie Henegouwen, zijn 214 rechtspersonen en 600 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 20,2 jaar oud, en 18,2% heeft geen NACEBEL-code. Bij 147 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 7 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 6 postcodes van Momignies zijn hier samengeteld.
214
rechtspersonen met maatschappelijk adres
600
vestigingen
20,2 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
38 (18,2%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
147 (24,5%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
7 (1,2%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Momignies op de kaart van de provincie Henegouwen
Momignies staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Momignies te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 19,2–22,5
- 22,5–24,5
- 24,5–25,2
- 25,2–27,1
- 27,1–36,1
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Momignies
Momignies heeft 6 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 6590 Momignies | 90 | 25,5 jaar | 23,9% | 19,8% | 1,8% |
|---|---|---|---|---|---|
| 6591 Macon | 19 | 13,3 jaar | 5,3% | 31,7% | 0,0% |
| 6592 Monceau-Imbrechies | 12 | 21,9 jaar | 45,5% | 24,0% | 0,0% |
| 6593 Macquenoise | 18 | 14,5 jaar | 5,6% | 31,0% | 1,4% |
| 6594 Beauwelz | 9 | 13,7 jaar | 11,1% | 27,3% | 0,0% |
| 6596 Forge-Philippe | 66 | 17,1 jaar | 14,1% | 24,7% | 1,0% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Momignies?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1913.
- Jonger dan 1 jaar3,3% · 7
- 1 tot 5 jaar18,7% · 40
- 5 tot 10 jaar13,1% · 28
- 10 tot 20 jaar22,9% · 49
- 20 tot 50 jaar37,9% · 81
- 50 jaar of ouder4,2% · 9
Welke rechtsvormen zijn er in Momignies?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV18,4% · 107
- BVBA2,2% · 13
- NV1,2% · 7
- vzw4,3% · 25
- VME0,5% · 3
- Coöperatieve vennootschap1,7% · 10
- Commanditaire vennootschap1,4% · 8
- VOF0,9% · 5
- Zonder rechtspersoonlijkheid2,6% · 15
- BTW-eenheid0,3% · 2
- Stichting0,2% · 1
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,2% · 7
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)65,0% · 377
Momignies vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Momignies | 20,2 jaar | 18,2% | 24,5% | 1,2% |
| Provincie Henegouwen | 18,7 jaar | 19,5% | 23,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Momignies
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Momignies?
In Momignies staan 214 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 600 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Momignies?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Momignies 20,2 jaar oud (België: 17,5 jaar). 4,2% bestaat al 50 jaar of langer en 22,0% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Momignies hebben geen NACEBEL-code?
38 van de 209 rechtspersonen in Momignies (18,2%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Momignies hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Momignies hebben 147 van de 600 vestigingen (24,5%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Momignies hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Momignies hebben 7 van de 600 vestigingen (1,2%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Momignies? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Henegouwen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie