Bedrijven in de gemeente Colfontaine: cijfers uit de KBO
In de gemeente Colfontaine, in de provincie Henegouwen, zijn 537 rechtspersonen en 1.424 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,8 jaar oud, en 24,4% heeft geen NACEBEL-code. Bij 327 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 5 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Colfontaine zijn hier samengeteld.
537
rechtspersonen met maatschappelijk adres
1.424
vestigingen
17,8 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
124 (24,4%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
327 (23,0%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
5 (0,4%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Colfontaine op de kaart van de provincie Henegouwen
Colfontaine staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Colfontaine te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 19,2–22,5
- 22,5–24,5
- 24,5–25,2
- 25,2–27,1
- 27,1–36,1
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Colfontaine
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 7340 Wasmes | 537 | 17,8 jaar | 24,4% | 23,0% | 0,4% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Colfontaine?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1836.
- Jonger dan 1 jaar7,6% · 41
- 1 tot 5 jaar22,9% · 123
- 5 tot 10 jaar18,2% · 98
- 10 tot 20 jaar19,4% · 104
- 20 tot 50 jaar24,6% · 132
- 50 jaar of ouder7,3% · 39
Welke rechtsvormen zijn er in Colfontaine?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV18,9% · 264
- BVBA1,6% · 22
- NV1,7% · 24
- vzw7,0% · 98
- VME1,8% · 25
- Coöperatieve vennootschap0,3% · 4
- Commanditaire vennootschap1,3% · 18
- VOF0,5% · 7
- Zonder rechtspersoonlijkheid0,6% · 9
- BTW-eenheid0,3% · 4
- Stichting0,1% · 1
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,9% · 26
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)64,1% · 898
Colfontaine vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Colfontaine | 17,8 jaar | 24,4% | 23,0% | 0,4% |
| Provincie Henegouwen | 18,7 jaar | 19,5% | 23,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Colfontaine
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Colfontaine?
In Colfontaine staan 537 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.424 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Colfontaine?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Colfontaine 17,8 jaar oud (België: 17,5 jaar). 7,3% bestaat al 50 jaar of langer en 30,5% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Colfontaine hebben geen NACEBEL-code?
124 van de 508 rechtspersonen in Colfontaine (24,4%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Colfontaine hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Colfontaine hebben 327 van de 1.424 vestigingen (23,0%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Colfontaine hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Colfontaine hebben 5 van de 1.424 vestigingen (0,4%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Colfontaine? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Henegouwen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie