Bedrijven in de gemeente Estinnes: cijfers uit de KBO
In de gemeente Estinnes, in de provincie Henegouwen, zijn 434 rechtspersonen en 974 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 18,9 jaar oud, en 18,2% heeft geen NACEBEL-code. Bij 260 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 1 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Estinnes zijn hier samengeteld.
434
rechtspersonen met maatschappelijk adres
974
vestigingen
18,9 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
77 (18,2%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
260 (26,7%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
1 (0,1%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Estinnes op de kaart van de provincie Henegouwen
Estinnes staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Estinnes te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 19,2–22,5
- 22,5–24,5
- 24,5–25,2
- 25,2–27,1
- 27,1–36,1
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Estinnes
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 7120 Estinnes-au-Mont | 434 | 18,9 jaar | 18,2% | 26,7% | 0,1% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Estinnes?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1897.
- Jonger dan 1 jaar5,8% · 25
- 1 tot 5 jaar19,8% · 86
- 5 tot 10 jaar15,2% · 66
- 10 tot 20 jaar25,1% · 109
- 20 tot 50 jaar28,3% · 123
- 50 jaar of ouder5,8% · 25
Welke rechtsvormen zijn er in Estinnes?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV23,0% · 234
- BVBA2,2% · 22
- NV2,0% · 20
- vzw3,6% · 37
- VME0,8% · 8
- Coöperatieve vennootschap0,9% · 9
- Commanditaire vennootschap2,8% · 29
- VOF0,5% · 5
- Zonder rechtspersoonlijkheid2,5% · 25
- BTW-eenheid0,4% · 4
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)2,4% · 24
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)59,1% · 602
Estinnes vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Estinnes | 18,9 jaar | 18,2% | 26,7% | 0,1% |
| Provincie Henegouwen | 18,7 jaar | 19,5% | 23,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Estinnes
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Estinnes?
In Estinnes staan 434 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 974 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Estinnes?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Estinnes 18,9 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,8% bestaat al 50 jaar of langer en 25,6% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Estinnes hebben geen NACEBEL-code?
77 van de 422 rechtspersonen in Estinnes (18,2%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Estinnes hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Estinnes hebben 260 van de 974 vestigingen (26,7%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Estinnes hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Estinnes hebben 1 van de 974 vestigingen (0,1%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Estinnes? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Henegouwen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie