Bedrijven in de gemeente Soignies: cijfers uit de KBO
In de gemeente Soignies, in de provincie Henegouwen, zijn 1.652 rechtspersonen en 3.509 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,7 jaar oud, en 17,7% heeft geen NACEBEL-code. Bij 895 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 18 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
Soignies heet in het andere landsdeel ook Zinnik.
De cijfers van alle 4 postcodes van Soignies zijn hier samengeteld.
1.652
rechtspersonen met maatschappelijk adres
3.509
vestigingen
17,7 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
268 (17,7%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
895 (25,5%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
18 (0,5%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Soignies op de kaart van de provincie Henegouwen
Soignies staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Soignies te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 19,2–22,5
- 22,5–24,5
- 24,5–25,2
- 25,2–27,1
- 27,1–36,1
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Soignies
Soignies heeft 4 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 7060 Horrues | 1.034 | 18,6 jaar | 19,2% | 24,3% | 0,5% |
|---|---|---|---|---|---|
| 7061 Thieusies | 279 | 15,2 jaar | 13,4% | 27,8% | 0,3% |
| 7062 Naast | 156 | 15,7 jaar | 15,1% | 25,0% | 0,3% |
| 7063 Neufvilles | 183 | 18,0 jaar | 18,6% | 28,4% | 1,1% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Soignies?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1888.
- Jonger dan 1 jaar6,4% · 105
- 1 tot 5 jaar19,9% · 329
- 5 tot 10 jaar16,8% · 277
- 10 tot 20 jaar23,4% · 387
- 20 tot 50 jaar28,7% · 474
- 50 jaar of ouder4,8% · 80
Welke rechtsvormen zijn er in Soignies?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV24,9% · 876
- BVBA2,3% · 81
- NV2,4% · 83
- vzw6,1% · 216
- VME3,7% · 129
- Coöperatieve vennootschap0,7% · 25
- Commanditaire vennootschap2,1% · 74
- VOF0,5% · 16
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,3% · 46
- BTW-eenheid0,3% · 10
- Stichting0,1% · 3
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,3% · 45
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)54,4% · 1.916
Soignies vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Soignies | 17,7 jaar | 17,7% | 25,5% | 0,5% |
| Provincie Henegouwen | 18,7 jaar | 19,5% | 23,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Soignies
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Soignies?
In Soignies staan 1.652 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 3.509 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Soignies?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Soignies 17,7 jaar oud (België: 17,5 jaar). 4,8% bestaat al 50 jaar of langer en 26,3% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Soignies hebben geen NACEBEL-code?
268 van de 1.513 rechtspersonen in Soignies (17,7%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Soignies hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Soignies hebben 895 van de 3.509 vestigingen (25,5%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Soignies hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Soignies hebben 18 van de 3.509 vestigingen (0,5%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Soignies? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Henegouwen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie