Bedrijven in de gemeente Péruwelz: cijfers uit de KBO
In de gemeente Péruwelz, in de provincie Henegouwen, zijn 897 rechtspersonen en 2.057 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 19,9 jaar oud, en 24,4% heeft geen NACEBEL-code. Bij 508 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 5 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 6 postcodes van Péruwelz zijn hier samengeteld.
897
rechtspersonen met maatschappelijk adres
2.057
vestigingen
19,9 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
209 (24,4%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
508 (24,7%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
5 (0,2%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Péruwelz op de kaart van de provincie Henegouwen
Péruwelz staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Péruwelz te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 19,2–22,5
- 22,5–24,5
- 24,5–25,2
- 25,2–27,1
- 27,1–36,1
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Péruwelz
Péruwelz heeft 6 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 7600 Péruwelz | 424 | 21,5 jaar | 26,3% | 19,7% | 0,2% |
|---|---|---|---|---|---|
| 7601 Roucourt | 52 | 18,1 jaar | 25,0% | 24,1% | 0,0% |
| 7602 Bury | 46 | 21,1 jaar | 21,7% | 32,7% | 0,0% |
| 7603 Bon-Secours | 90 | 24,3 jaar | 26,3% | 20,1% | 0,0% |
| 7604 Wasmes-Audemez-Briffoeil | 164 | 17,1 jaar | 20,9% | 33,0% | 0,0% |
| 7608 Wiers | 121 | 15,1 jaar | 22,5% | 29,7% | 1,0% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Péruwelz?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1886.
- Jonger dan 1 jaar5,7% · 51
- 1 tot 5 jaar18,4% · 165
- 5 tot 10 jaar17,1% · 153
- 10 tot 20 jaar21,0% · 188
- 20 tot 50 jaar30,7% · 275
- 50 jaar of ouder7,2% · 65
Welke rechtsvormen zijn er in Péruwelz?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV21,0% · 413
- BVBA2,2% · 44
- NV2,5% · 50
- vzw8,7% · 171
- VME1,7% · 34
- Coöperatieve vennootschap0,5% · 10
- Commanditaire vennootschap0,9% · 18
- VOF0,3% · 6
- Zonder rechtspersoonlijkheid2,1% · 42
- BTW-eenheid0,4% · 7
- Stichting0,1% · 1
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,6% · 32
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)57,9% · 1.140
Péruwelz vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Péruwelz | 19,9 jaar | 24,4% | 24,7% | 0,2% |
| Provincie Henegouwen | 18,7 jaar | 19,5% | 23,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Péruwelz
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Péruwelz?
In Péruwelz staan 897 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.057 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Péruwelz?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Péruwelz 19,9 jaar oud (België: 17,5 jaar). 7,2% bestaat al 50 jaar of langer en 24,1% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Péruwelz hebben geen NACEBEL-code?
209 van de 856 rechtspersonen in Péruwelz (24,4%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Péruwelz hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Péruwelz hebben 508 van de 2.057 vestigingen (24,7%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Péruwelz hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Péruwelz hebben 5 van de 2.057 vestigingen (0,2%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Péruwelz? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Henegouwen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie