Bedrijven in de gemeente Anderlues: cijfers uit de KBO
In de gemeente Anderlues, in de provincie Henegouwen, zijn 540 rechtspersonen en 1.296 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,8 jaar oud, en 16,0% heeft geen NACEBEL-code. Bij 321 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 9 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Anderlues zijn hier samengeteld.
540
rechtspersonen met maatschappelijk adres
1.296
vestigingen
15,8 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
78 (16,0%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
321 (24,8%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
9 (0,7%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Anderlues op de kaart van de provincie Henegouwen
Anderlues staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Anderlues te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 19,2–22,5
- 22,5–24,5
- 24,5–25,2
- 25,2–27,1
- 27,1–36,1
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Anderlues
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 6150 Anderlues | 540 | 15,8 jaar | 16,0% | 24,8% | 0,7% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Anderlues?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1897.
- Jonger dan 1 jaar8,9% · 48
- 1 tot 5 jaar22,8% · 123
- 5 tot 10 jaar19,3% · 104
- 10 tot 20 jaar23,3% · 126
- 20 tot 50 jaar20,4% · 110
- 50 jaar of ouder5,4% · 29
Welke rechtsvormen zijn er in Anderlues?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV24,5% · 299
- BVBA1,8% · 22
- NV1,3% · 16
- vzw5,1% · 62
- VME4,3% · 52
- Coöperatieve vennootschap0,4% · 5
- Commanditaire vennootschap1,7% · 21
- VOF0,3% · 4
- Zonder rechtspersoonlijkheid0,9% · 11
- BTW-eenheid0,1% · 1
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,0% · 12
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)58,6% · 716
Anderlues vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Anderlues | 15,8 jaar | 16,0% | 24,8% | 0,7% |
| Provincie Henegouwen | 18,7 jaar | 19,5% | 23,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Anderlues
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Anderlues?
In Anderlues staan 540 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.296 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Anderlues?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Anderlues 15,8 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,4% bestaat al 50 jaar of langer en 31,7% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Anderlues hebben geen NACEBEL-code?
78 van de 486 rechtspersonen in Anderlues (16,0%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Anderlues hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Anderlues hebben 321 van de 1.296 vestigingen (24,8%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Anderlues hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Anderlues hebben 9 van de 1.296 vestigingen (0,7%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Anderlues? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Henegouwen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie