Bedrijven in de gemeente Péruwelz: cijfers uit de KBO

In de gemeente Péruwelz, in de provincie Henegouwen, zijn 897 rechtspersonen en 2.057 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 19,9 jaar oud, en 24,4% heeft geen NACEBEL-code. Bij 508 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 5 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 6 postcodes van Péruwelz zijn hier samengeteld.

897

rechtspersonen met maatschappelijk adres

2.057

vestigingen

19,9 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

209 (24,4%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

508 (24,7%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

5 (0,2%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Péruwelz op de kaart van de provincie Henegouwen

Péruwelz staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Péruwelz te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 19,2–22,5
  2. 22,5–24,5
  3. 24,5–25,2
  4. 25,2–27,1
  5. 27,1–36,1

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Péruwelz

Péruwelz heeft 6 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Péruwelz
7600 Péruwelz42421,5 jaar26,3%19,7%0,2%
7601 Roucourt5218,1 jaar25,0%24,1%0,0%
7602 Bury4621,1 jaar21,7%32,7%0,0%
7603 Bon-Secours9024,3 jaar26,3%20,1%0,0%
7604 Wasmes-Audemez-Briffoeil16417,1 jaar20,9%33,0%0,0%
7608 Wiers12115,1 jaar22,5%29,7%1,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Péruwelz?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1886.

  1. Jonger dan 1 jaar5,7% · 51
  2. 1 tot 5 jaar18,4% · 165
  3. 5 tot 10 jaar17,1% · 153
  4. 10 tot 20 jaar21,0% · 188
  5. 20 tot 50 jaar30,7% · 275
  6. 50 jaar of ouder7,2% · 65

Welke rechtsvormen zijn er in Péruwelz?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV21,0% · 413
  2. BVBA2,2% · 44
  3. NV2,5% · 50
  4. vzw8,7% · 171
  5. VME1,7% · 34
  6. Coöperatieve vennootschap0,5% · 10
  7. Commanditaire vennootschap0,9% · 18
  8. VOF0,3% · 6
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid2,1% · 42
  10. BTW-eenheid0,4% · 7
  11. Stichting0,1% · 1
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,6% · 32
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)57,9% · 1.140

Péruwelz vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België

Péruwelz vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Péruwelz19,9 jaar24,4%24,7%0,2%
Provincie Henegouwen18,7 jaar19,5%23,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Péruwelz

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Péruwelz?

In Péruwelz staan 897 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.057 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Péruwelz?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Péruwelz 19,9 jaar oud (België: 17,5 jaar). 7,2% bestaat al 50 jaar of langer en 24,1% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Péruwelz hebben geen NACEBEL-code?

209 van de 856 rechtspersonen in Péruwelz (24,4%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Péruwelz hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Péruwelz hebben 508 van de 2.057 vestigingen (24,7%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Péruwelz hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Péruwelz hebben 5 van de 2.057 vestigingen (0,2%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Péruwelz? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Henegouwen

Meer statistieken

Begrippen