Bedrijven in de gemeente Arlon: cijfers uit de KBO

In de gemeente Arlon, in de provincie Luxemburg, zijn 1.824 rechtspersonen en 3.216 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 20,4 jaar oud, en 32,0% heeft geen NACEBEL-code. Bij 495 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 13 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

Arlon heet in het andere landsdeel ook Aarlen.

De cijfers van alle 2 postcodes van Arlon zijn hier samengeteld.

1.824

rechtspersonen met maatschappelijk adres

3.216

vestigingen

20,4 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

441 (32,0%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

495 (15,4%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

13 (0,4%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Arlon op de kaart van de provincie Luxemburg

Arlon staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Arlon te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–20,7
  2. 20,7–22,7
  3. 22,7–24,6
  4. 24,6–27,8
  5. 27,8–31,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Arlon

Arlon heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Arlon
6700 Heinsch1.82220,3 jaar31,9%15,4%0,4%
6706 Autelbas2102,3 jaar100,0%0,0%0,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Arlon?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1900.

  1. Jonger dan 1 jaar4,7% · 85
  2. 1 tot 5 jaar16,6% · 302
  3. 5 tot 10 jaar16,3% · 297
  4. 10 tot 20 jaar21,4% · 391
  5. 20 tot 50 jaar33,7% · 614
  6. 50 jaar of ouder7,4% · 135

Welke rechtsvormen zijn er in Arlon?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV17,4% · 586
  2. BVBA2,2% · 73
  3. NV2,7% · 92
  4. vzw10,5% · 353
  5. VME13,0% · 439
  6. Coöperatieve vennootschap1,1% · 36
  7. Commanditaire vennootschap0,5% · 17
  8. VOF0,4% · 14
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,2% · 42
  10. BTW-eenheid0,2% · 8
  11. Stichting0,0% · 1
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)2,0% · 69
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)48,7% · 1.644

Arlon vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België

Arlon vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Arlon20,4 jaar32,0%15,4%0,4%
Provincie Luxemburg20,3 jaar27,3%23,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Arlon

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Arlon?

In Arlon staan 1.824 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 3.216 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Arlon?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Arlon 20,4 jaar oud (België: 17,5 jaar). 7,4% bestaat al 50 jaar of langer en 21,2% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Arlon hebben geen NACEBEL-code?

441 van de 1.377 rechtspersonen in Arlon (32,0%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Arlon hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Arlon hebben 495 van de 3.216 vestigingen (15,4%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Arlon hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Arlon hebben 13 van de 3.216 vestigingen (0,4%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Arlon? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luxemburg

Meer statistieken

Begrippen