Bedrijven in de gemeente Attert: cijfers uit de KBO

In de gemeente Attert, in de provincie Luxemburg, zijn 263 rechtspersonen en 462 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 19,7 jaar oud, en 32,7% heeft geen NACEBEL-code. Bij 86 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 3 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 3 postcodes van Attert zijn hier samengeteld.

263

rechtspersonen met maatschappelijk adres

462

vestigingen

19,7 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

81 (32,7%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

86 (18,6%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

3 (0,6%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Attert op de kaart van de provincie Luxemburg

Attert staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Attert te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–20,7
  2. 20,7–22,7
  3. 22,7–24,6
  4. 24,6–27,8
  5. 27,8–31,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Attert

Attert heeft 3 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Attert
6717 Attert25718,1 jaar31,0%18,6%0,6%
6719 Attert578,0 jaar100,0%0,0%0,0%
6722 Attert1126,8 jaar100,0%0,0%0,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Attert?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1900.

  1. Jonger dan 1 jaar5,3% · 14
  2. 1 tot 5 jaar25,9% · 68
  3. 5 tot 10 jaar15,6% · 41
  4. 10 tot 20 jaar17,5% · 46
  5. 20 tot 50 jaar24,3% · 64
  6. 50 jaar of ouder11,4% · 30

Welke rechtsvormen zijn er in Attert?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV18,3% · 100
  2. BVBA1,8% · 10
  3. NV0,7% · 4
  4. vzw12,6% · 69
  5. VME2,6% · 14
  6. Coöperatieve vennootschap1,5% · 8
  7. Commanditaire vennootschap0,5% · 3
  8. VOF0,4% · 2
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid3,5% · 19
  10. BTW-eenheid0,2% · 1
  11. Stichting0,7% · 4
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)3,8% · 21
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)53,3% · 291

Attert vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België

Attert vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Attert19,7 jaar32,7%18,6%0,6%
Provincie Luxemburg20,3 jaar27,3%23,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Attert

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Attert?

In Attert staan 263 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 462 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Attert?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Attert 19,7 jaar oud (België: 17,5 jaar). 11,4% bestaat al 50 jaar of langer en 31,2% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Attert hebben geen NACEBEL-code?

81 van de 248 rechtspersonen in Attert (32,7%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Attert hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Attert hebben 86 van de 462 vestigingen (18,6%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Attert hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Attert hebben 3 van de 462 vestigingen (0,6%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Attert? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luxemburg

Meer statistieken

Begrippen