Bedrijven in de gemeente Beauraing: cijfers uit de KBO

In de gemeente Beauraing, in de provincie Namen, zijn 536 rechtspersonen en 1.256 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 19,5 jaar oud, en 25,6% heeft geen NACEBEL-code. Bij 338 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 7 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 6 postcodes van Beauraing zijn hier samengeteld.

536

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.256

vestigingen

19,5 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

130 (25,6%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

338 (26,9%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

7 (0,6%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Beauraing op de kaart van de provincie Namen

Beauraing staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Beauraing te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 23,2–25,7
  2. 25,7–28,4
  3. 28,4–29,2
  4. 29,2–30,5
  5. 30,5–33,5

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Beauraing

Beauraing heeft 6 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Beauraing
5570 Honnay / Javingue42020,4 jaar26,3%26,7%0,5%
5571 Wiesme2114,6 jaar30,0%24,2%0,0%
5572 Focant1124,0 jaar27,3%25,6%0,0%
5573 Martouzin-Neuville1810,2 jaar16,7%31,3%2,1%
5574 Pondrôme5817,5 jaar21,4%30,8%0,0%
5576 Froidfontaine814,5 jaar25,0%15,6%3,1%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Beauraing?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1919.

  1. Jonger dan 1 jaar3,9% · 21
  2. 1 tot 5 jaar19,2% · 103
  3. 5 tot 10 jaar14,9% · 80
  4. 10 tot 20 jaar22,8% · 122
  5. 20 tot 50 jaar33,2% · 178
  6. 50 jaar of ouder6,0% · 32

Welke rechtsvormen zijn er in Beauraing?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV20,5% · 255
  2. BVBA1,7% · 21
  3. NV1,8% · 23
  4. vzw9,6% · 120
  5. VME2,0% · 25
  6. Coöperatieve vennootschap0,7% · 9
  7. Commanditaire vennootschap1,0% · 12
  8. VOF0,6% · 8
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,9% · 24
  10. BTW-eenheid0,2% · 3
  11. Stichting0,2% · 2
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,4% · 17
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)58,3% · 725

Beauraing vergeleken met de provincie Namen, het Waals Gewest en België

Beauraing vergeleken met de provincie Namen, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Beauraing19,5 jaar25,6%26,9%0,6%
Provincie Namen18,2 jaar21,5%27,1%0,5%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Beauraing

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Beauraing?

In Beauraing staan 536 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.256 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Beauraing?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Beauraing 19,5 jaar oud (België: 17,5 jaar). 6,0% bestaat al 50 jaar of langer en 23,1% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Beauraing hebben geen NACEBEL-code?

130 van de 508 rechtspersonen in Beauraing (25,6%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Beauraing hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Beauraing hebben 338 van de 1.256 vestigingen (26,9%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Beauraing hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Beauraing hebben 7 van de 1.256 vestigingen (0,6%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Beauraing? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Namen

Meer statistieken

Begrippen