Bedrijven in de gemeente Bertrix: cijfers uit de KBO

In de gemeente Bertrix, in de provincie Luxemburg, zijn 582 rechtspersonen en 1.375 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 20,0 jaar oud, en 25,6% heeft geen NACEBEL-code. Bij 412 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 20 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 2 postcodes van Bertrix zijn hier samengeteld.

582

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.375

vestigingen

20,0 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

134 (25,6%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

412 (30,0%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

20 (1,5%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Bertrix op de kaart van de provincie Luxemburg

Bertrix staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Bertrix te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–20,7
  2. 20,7–22,7
  3. 22,7–24,6
  4. 24,6–27,8
  5. 27,8–31,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Bertrix

Bertrix heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Bertrix
6854 Bertrix278,9 jaar100,0%0,0%0,0%
6880 Bertrix58019,8 jaar25,3%30,0%1,5%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Bertrix?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1900.

  1. Jonger dan 1 jaar5,8% · 34
  2. 1 tot 5 jaar16,3% · 95
  3. 5 tot 10 jaar18,4% · 107
  4. 10 tot 20 jaar22,3% · 130
  5. 20 tot 50 jaar29,6% · 172
  6. 50 jaar of ouder7,6% · 44

Welke rechtsvormen zijn er in Bertrix?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV17,0% · 235
  2. BVBA1,8% · 25
  3. NV2,4% · 33
  4. vzw9,4% · 130
  5. VME4,0% · 56
  6. Coöperatieve vennootschap0,5% · 7
  7. Commanditaire vennootschap0,7% · 10
  8. VOF0,6% · 8
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,8% · 25
  10. BTW-eenheid0,2% · 3
  11. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,7% · 24
  12. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)59,8% · 828

Bertrix vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België

Bertrix vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Bertrix20,0 jaar25,6%30,0%1,5%
Provincie Luxemburg20,3 jaar27,3%23,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Bertrix

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Bertrix?

In Bertrix staan 582 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.375 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Bertrix?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Bertrix 20,0 jaar oud (België: 17,5 jaar). 7,6% bestaat al 50 jaar of langer en 22,2% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Bertrix hebben geen NACEBEL-code?

134 van de 523 rechtspersonen in Bertrix (25,6%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Bertrix hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Bertrix hebben 412 van de 1.375 vestigingen (30,0%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Bertrix hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Bertrix hebben 20 van de 1.375 vestigingen (1,5%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Bertrix? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luxemburg

Meer statistieken

Begrippen