Bedrijven in de gemeente Bouillon: cijfers uit de KBO
In de gemeente Bouillon, in de provincie Luxemburg, zijn 433 rechtspersonen en 942 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 24,1 jaar oud, en 21,1% heeft geen NACEBEL-code. Bij 230 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 10 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 8 postcodes van Bouillon zijn hier samengeteld.
433
rechtspersonen met maatschappelijk adres
942
vestigingen
24,1 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
87 (21,1%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
230 (24,4%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
10 (1,1%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Bouillon op de kaart van de provincie Luxemburg
Bouillon staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Bouillon te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 15,2–20,7
- 20,7–22,7
- 22,7–24,6
- 24,6–27,8
- 27,8–31,0
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Bouillon
Bouillon heeft 8 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 6830 Bouillon / Rochehaut | 229 | 25,3 jaar | 21,7% | 19,5% | 0,8% |
|---|---|---|---|---|---|
| 6831 Noirefontaine | 33 | 19,4 jaar | 15,6% | 27,4% | 1,4% |
| 6832 Sensenruth | 39 | 22,0 jaar | 15,4% | 28,4% | 1,2% |
| 6833 Ucimont | 57 | 21,5 jaar | 21,8% | 33,9% | 0,0% |
| 6834 Bellevaux | 19 | 21,2 jaar | 21,1% | 47,5% | 5,0% |
| 6836 Dohan | 16 | 22,7 jaar | 31,3% | 10,3% | 0,0% |
| 6838 Corbion | 38 | 27,1 jaar | 18,9% | 28,3% | 2,0% |
| 6849 Bouillon (Rochehaut) | 2 | 54,5 jaar | 100,0% | 0,0% | 0,0% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Bouillon?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1895.
- Jonger dan 1 jaar3,2% · 14
- 1 tot 5 jaar16,4% · 71
- 5 tot 10 jaar13,2% · 57
- 10 tot 20 jaar16,6% · 72
- 20 tot 50 jaar39,0% · 169
- 50 jaar of ouder11,5% · 50
Welke rechtsvormen zijn er in Bouillon?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV20,4% · 182
- BVBA4,1% · 37
- NV4,4% · 39
- vzw9,8% · 87
- VME2,2% · 20
- Coöperatieve vennootschap0,9% · 8
- Commanditaire vennootschap0,2% · 2
- VOF0,7% · 6
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,2% · 11
- BTW-eenheid0,1% · 1
- Stichting0,2% · 2
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)2,6% · 23
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)53,1% · 474
Bouillon vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Bouillon | 24,1 jaar | 21,1% | 24,4% | 1,1% |
| Provincie Luxemburg | 20,3 jaar | 27,3% | 23,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Bouillon
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Bouillon?
In Bouillon staan 433 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 942 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Bouillon?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Bouillon 24,1 jaar oud (België: 17,5 jaar). 11,5% bestaat al 50 jaar of langer en 19,6% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Bouillon hebben geen NACEBEL-code?
87 van de 412 rechtspersonen in Bouillon (21,1%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Bouillon hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Bouillon hebben 230 van de 942 vestigingen (24,4%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Bouillon hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Bouillon hebben 10 van de 942 vestigingen (1,1%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Bouillon? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Luxemburg
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie