Bedrijven in de gemeente Chiny: cijfers uit de KBO

In de gemeente Chiny, in de provincie Luxemburg, zijn 293 rechtspersonen en 669 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 21,7 jaar oud, en 36,9% heeft geen NACEBEL-code. Bij 155 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 4 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 4 postcodes van Chiny zijn hier samengeteld.

293

rechtspersonen met maatschappelijk adres

669

vestigingen

21,7 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

104 (36,9%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

155 (23,2%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

4 (0,6%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Chiny op de kaart van de provincie Luxemburg

Chiny staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Chiny te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–20,7
  2. 20,7–22,7
  3. 22,7–24,6
  4. 24,6–27,8
  5. 27,8–31,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Chiny

Chiny heeft 4 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Chiny
6810 Izel22822,1 jaar37,3%23,2%0,6%
6811 Suxy2616,7 jaar26,9%23,4%0,0%
6812 Suxy2625,7 jaar50,0%27,1%0,0%
6813 Termes1316,8 jaar23,1%14,8%3,7%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Chiny?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1909.

  1. Jonger dan 1 jaar5,5% · 16
  2. 1 tot 5 jaar16,4% · 48
  3. 5 tot 10 jaar13,7% · 40
  4. 10 tot 20 jaar21,6% · 63
  5. 20 tot 50 jaar32,9% · 96
  6. 50 jaar of ouder9,9% · 29

Welke rechtsvormen zijn er in Chiny?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV13,8% · 100
  2. BVBA2,2% · 16
  3. NV2,2% · 16
  4. vzw11,7% · 85
  5. VME1,4% · 10
  6. Coöperatieve vennootschap0,4% · 3
  7. Commanditaire vennootschap1,1% · 8
  8. VOF0,1% · 1
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid2,8% · 20
  10. BTW-eenheid0,1% · 1
  11. Stichting0,1% · 1
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)2,3% · 17
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)61,6% · 446

Chiny vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België

Chiny vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Chiny21,7 jaar36,9%23,2%0,6%
Provincie Luxemburg20,3 jaar27,3%23,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Chiny

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Chiny?

In Chiny staan 293 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 669 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Chiny?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Chiny 21,7 jaar oud (België: 17,5 jaar). 9,9% bestaat al 50 jaar of langer en 21,9% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Chiny hebben geen NACEBEL-code?

104 van de 282 rechtspersonen in Chiny (36,9%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Chiny hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Chiny hebben 155 van de 669 vestigingen (23,2%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Chiny hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Chiny hebben 4 van de 669 vestigingen (0,6%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Chiny? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luxemburg

Meer statistieken

Begrippen