Bedrijven in de gemeente Ciney: cijfers uit de KBO

In de gemeente Ciney, in de provincie Namen, zijn 1.370 rechtspersonen en 2.850 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 18,8 jaar oud, en 19,7% heeft geen NACEBEL-code. Bij 815 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 15 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Ciney zijn hier samengeteld.

1.370

rechtspersonen met maatschappelijk adres

2.850

vestigingen

18,8 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

244 (19,7%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

815 (28,6%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

15 (0,5%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Ciney op de kaart van de provincie Namen

Ciney staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Ciney te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 23,2–25,7
  2. 25,7–28,4
  3. 28,4–29,2
  4. 29,2–30,5
  5. 30,5–33,5

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Ciney

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Ciney
5590 Leignon1.37018,8 jaar19,7%28,6%0,5%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Ciney?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1891.

  1. Jonger dan 1 jaar5,3% · 73
  2. 1 tot 5 jaar20,6% · 282
  3. 5 tot 10 jaar14,2% · 195
  4. 10 tot 20 jaar20,7% · 283
  5. 20 tot 50 jaar34,9% · 478
  6. 50 jaar of ouder4,3% · 59

Welke rechtsvormen zijn er in Ciney?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV23,9% · 656
  2. BVBA2,1% · 57
  3. NV3,3% · 90
  4. vzw7,6% · 210
  5. VME4,3% · 119
  6. Coöperatieve vennootschap1,1% · 31
  7. Commanditaire vennootschap1,0% · 27
  8. VOF0,2% · 6
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid2,1% · 57
  10. BTW-eenheid0,5% · 13
  11. Stichting0,0% · 1
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,3% · 36
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)52,6% · 1.446

Ciney vergeleken met de provincie Namen, het Waals Gewest en België

Ciney vergeleken met de provincie Namen, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Ciney18,8 jaar19,7%28,6%0,5%
Provincie Namen18,2 jaar21,5%27,1%0,5%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Ciney

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Ciney?

In Ciney staan 1.370 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.850 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Ciney?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Ciney 18,8 jaar oud (België: 17,5 jaar). 4,3% bestaat al 50 jaar of langer en 25,9% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Ciney hebben geen NACEBEL-code?

244 van de 1.238 rechtspersonen in Ciney (19,7%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Ciney hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Ciney hebben 815 van de 2.850 vestigingen (28,6%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Ciney hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Ciney hebben 15 van de 2.850 vestigingen (0,5%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Ciney? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Namen

Meer statistieken

Begrippen