Bedrijven in de gemeente Court-Saint-Etienne: cijfers uit de KBO

In de gemeente Court-Saint-Etienne, in de provincie Waals-Brabant, zijn 919 rechtspersonen en 1.737 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,4 jaar oud, en 19,5% heeft geen NACEBEL-code. Bij 491 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 12 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Court-Saint-Etienne zijn hier samengeteld.

919

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.737

vestigingen

16,4 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

168 (19,5%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

491 (28,3%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

12 (0,7%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Court-Saint-Etienne op de kaart van de provincie Waals-Brabant

Court-Saint-Etienne staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Court-Saint-Etienne te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 23,0–26,8
  2. 26,8–28,2
  3. 28,2–30,3
  4. 30,3–32,1
  5. 32,1–37,3

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Court-Saint-Etienne

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Court-Saint-Etienne
1490 Court-Saint-Étienne91916,4 jaar19,5%28,3%0,7%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Court-Saint-Etienne?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1921.

  1. Jonger dan 1 jaar7,0% · 64
  2. 1 tot 5 jaar19,8% · 182
  3. 5 tot 10 jaar17,5% · 161
  4. 10 tot 20 jaar22,7% · 209
  5. 20 tot 50 jaar29,4% · 270
  6. 50 jaar of ouder3,6% · 33

Welke rechtsvormen zijn er in Court-Saint-Etienne?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV25,7% · 463
  2. BVBA3,2% · 57
  3. NV2,6% · 46
  4. vzw7,9% · 142
  5. VME3,0% · 54
  6. Coöperatieve vennootschap1,1% · 20
  7. Commanditaire vennootschap1,8% · 33
  8. VOF0,6% · 11
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,6% · 29
  10. BTW-eenheid0,3% · 5
  11. Stichting0,1% · 2
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,6% · 10
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)51,6% · 929

Court-Saint-Etienne vergeleken met de provincie Waals-Brabant, het Waals Gewest en België

Court-Saint-Etienne vergeleken met de provincie Waals-Brabant, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Court-Saint-Etienne16,4 jaar19,5%28,3%0,7%
Provincie Waals-Brabant16,8 jaar15,8%27,8%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Court-Saint-Etienne

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Court-Saint-Etienne?

In Court-Saint-Etienne staan 919 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.737 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Court-Saint-Etienne?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Court-Saint-Etienne 16,4 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,6% bestaat al 50 jaar of langer en 26,8% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Court-Saint-Etienne hebben geen NACEBEL-code?

168 van de 860 rechtspersonen in Court-Saint-Etienne (19,5%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Court-Saint-Etienne hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Court-Saint-Etienne hebben 491 van de 1.737 vestigingen (28,3%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Court-Saint-Etienne hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Court-Saint-Etienne hebben 12 van de 1.737 vestigingen (0,7%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Court-Saint-Etienne? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Waals-Brabant

Meer statistieken

Begrippen