Bedrijven in de gemeente Daverdisse: cijfers uit de KBO

In de gemeente Daverdisse, in de provincie Luxemburg, zijn 82 rechtspersonen en 200 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 19,8 jaar oud, en 31,3% heeft geen NACEBEL-code. Bij 59 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 4 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Daverdisse zijn hier samengeteld.

82

rechtspersonen met maatschappelijk adres

200

vestigingen

19,8 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

25 (31,3%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

59 (29,5%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

4 (2,0%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Daverdisse op de kaart van de provincie Luxemburg

Daverdisse staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Daverdisse te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–20,7
  2. 20,7–22,7
  3. 22,7–24,6
  4. 24,6–27,8
  5. 27,8–31,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Daverdisse

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Daverdisse
6929 Gembes8219,8 jaar31,3%29,5%2,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Daverdisse?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1911.

  1. Jonger dan 1 jaar8,5% · 7
  2. 1 tot 5 jaar22,0% · 18
  3. 5 tot 10 jaar12,2% · 10
  4. 10 tot 20 jaar19,5% · 16
  5. 20 tot 50 jaar29,3% · 24
  6. 50 jaar of ouder8,5% · 7

Welke rechtsvormen zijn er in Daverdisse?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV18,8% · 36
  2. BVBA2,6% · 5
  3. NV0,5% · 1
  4. vzw10,9% · 21
  5. VME0,5% · 1
  6. Commanditaire vennootschap0,5% · 1
  7. VOF1,0% · 2
  8. Zonder rechtspersoonlijkheid3,6% · 7
  9. BTW-eenheid0,5% · 1
  10. Stichting0,5% · 1
  11. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)2,1% · 4
  12. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)58,3% · 112

Daverdisse vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België

Daverdisse vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Daverdisse19,8 jaar31,3%29,5%2,0%
Provincie Luxemburg20,3 jaar27,3%23,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Daverdisse

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Daverdisse?

In Daverdisse staan 82 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 200 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Daverdisse?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Daverdisse 19,8 jaar oud (België: 17,5 jaar). 8,5% bestaat al 50 jaar of langer en 30,5% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Daverdisse hebben geen NACEBEL-code?

25 van de 80 rechtspersonen in Daverdisse (31,3%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Daverdisse hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Daverdisse hebben 59 van de 200 vestigingen (29,5%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Daverdisse hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Daverdisse hebben 4 van de 200 vestigingen (2,0%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Daverdisse? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luxemburg

Meer statistieken

Begrippen