Bedrijven in de gemeente Etalle: cijfers uit de KBO

In de gemeente Etalle, in de provincie Luxemburg, zijn 333 rechtspersonen en 660 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 19,2 jaar oud, en 30,1% heeft geen NACEBEL-code. Bij 150 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 1 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 6 postcodes van Etalle zijn hier samengeteld.

333

rechtspersonen met maatschappelijk adres

660

vestigingen

19,2 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

93 (30,1%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

150 (22,7%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

1 (0,2%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Etalle op de kaart van de provincie Luxemburg

Etalle staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Etalle te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–20,7
  2. 20,7–22,7
  3. 22,7–24,6
  4. 24,6–27,8
  5. 27,8–31,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Etalle

Etalle heeft 6 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Etalle
6734 Etalle163,0 jaar100,0%0,0%0,0%
6735 Etalle250,9 jaar100,0%0,0%0,0%
6740 Étalle25719,9 jaar27,0%23,7%0,2%
6741 Vance5114,4 jaar31,9%21,9%0,0%
6742 Chantemelle918,4 jaar88,9%17,9%0,0%
6743 Buzenol1316,0 jaar23,1%16,2%0,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Etalle?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1890.

  1. Jonger dan 1 jaar9,0% · 30
  2. 1 tot 5 jaar15,1% · 50
  3. 5 tot 10 jaar14,5% · 48
  4. 10 tot 20 jaar21,4% · 71
  5. 20 tot 50 jaar33,7% · 112
  6. 50 jaar of ouder6,3% · 21

Welke rechtsvormen zijn er in Etalle?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV19,0% · 136
  2. BVBA2,1% · 15
  3. NV2,1% · 15
  4. vzw11,2% · 80
  5. VME2,6% · 19
  6. Coöperatieve vennootschap1,1% · 8
  7. Commanditaire vennootschap0,7% · 5
  8. VOF0,1% · 1
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid2,6% · 19
  10. BTW-eenheid0,7% · 5
  11. Stichting0,1% · 1
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)2,1% · 15
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)55,5% · 398

Etalle vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België

Etalle vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Etalle19,2 jaar30,1%22,7%0,2%
Provincie Luxemburg20,3 jaar27,3%23,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Etalle

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Etalle?

In Etalle staan 333 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 660 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Etalle?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Etalle 19,2 jaar oud (België: 17,5 jaar). 6,3% bestaat al 50 jaar of langer en 24,1% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Etalle hebben geen NACEBEL-code?

93 van de 309 rechtspersonen in Etalle (30,1%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Etalle hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Etalle hebben 150 van de 660 vestigingen (22,7%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Etalle hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Etalle hebben 1 van de 660 vestigingen (0,2%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Etalle? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luxemburg

Meer statistieken

Begrippen