Bedrijven in de gemeente Florenville: cijfers uit de KBO

In de gemeente Florenville, in de provincie Luxemburg, zijn 390 rechtspersonen en 799 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 21,7 jaar oud, en 28,9% heeft geen NACEBEL-code. Bij 158 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 1 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 4 postcodes van Florenville zijn hier samengeteld.

390

rechtspersonen met maatschappelijk adres

799

vestigingen

21,7 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

102 (28,9%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

158 (19,8%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

1 (0,1%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Florenville op de kaart van de provincie Luxemburg

Florenville staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Florenville te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–20,7
  2. 20,7–22,7
  3. 22,7–24,6
  4. 24,6–27,8
  5. 27,8–31,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Florenville

Florenville heeft 4 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Florenville
6820 Florenville / Muno29321,7 jaar28,4%19,2%0,2%
6821 Lacuisine3418,2 jaar35,3%22,1%0,0%
6823 Villers-devant-Orval3026,2 jaar30,0%19,6%0,0%
6824 Chassepierre3320,8 jaar25,0%22,4%0,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Florenville?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1911.

  1. Jonger dan 1 jaar5,1% · 20
  2. 1 tot 5 jaar15,1% · 59
  3. 5 tot 10 jaar16,7% · 65
  4. 10 tot 20 jaar20,0% · 78
  5. 20 tot 50 jaar34,1% · 133
  6. 50 jaar of ouder9,0% · 35

Welke rechtsvormen zijn er in Florenville?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV17,5% · 147
  2. BVBA2,3% · 19
  3. NV2,6% · 22
  4. vzw11,3% · 95
  5. VME4,3% · 36
  6. Coöperatieve vennootschap0,6% · 5
  7. Commanditaire vennootschap0,8% · 7
  8. VOF0,1% · 1
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid2,7% · 23
  10. BTW-eenheid0,1% · 1
  11. Stichting0,1% · 1
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,5% · 13
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)56,0% · 471

Florenville vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België

Florenville vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Florenville21,7 jaar28,9%19,8%0,1%
Provincie Luxemburg20,3 jaar27,3%23,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Florenville

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Florenville?

In Florenville staan 390 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 799 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Florenville?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Florenville 21,7 jaar oud (België: 17,5 jaar). 9,0% bestaat al 50 jaar of langer en 20,3% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Florenville hebben geen NACEBEL-code?

102 van de 353 rechtspersonen in Florenville (28,9%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Florenville hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Florenville hebben 158 van de 799 vestigingen (19,8%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Florenville hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Florenville hebben 1 van de 799 vestigingen (0,1%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Florenville? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luxemburg

Meer statistieken

Begrippen