Bedrijven in de gemeente Gembloux: cijfers uit de KBO

In de gemeente Gembloux, in de provincie Namen, zijn 2.413 rechtspersonen en 4.495 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,5 jaar oud, en 16,9% heeft geen NACEBEL-code. Bij 1.303 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 24 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 4 postcodes van Gembloux zijn hier samengeteld.

2.413

rechtspersonen met maatschappelijk adres

4.495

vestigingen

16,5 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

379 (16,9%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

1.303 (29,0%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

24 (0,5%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Gembloux op de kaart van de provincie Namen

Gembloux staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Gembloux te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 23,2–25,7
  2. 25,7–28,4
  3. 28,4–29,2
  4. 29,2–30,5
  5. 30,5–33,5

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Gembloux

Gembloux heeft 4 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Gembloux
5030 Gembloux1.72516,4 jaar17,7%27,3%0,6%
5031 Grand-Leez17016,0 jaar13,9%34,0%0,6%
5032 Bossière51616,9 jaar15,4%33,0%0,1%
6333 Gembloux288,8 jaar100,0%0,0%0,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Gembloux?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1895.

  1. Jonger dan 1 jaar5,3% · 127
  2. 1 tot 5 jaar20,8% · 502
  3. 5 tot 10 jaar18,2% · 440
  4. 10 tot 20 jaar25,0% · 604
  5. 20 tot 50 jaar27,2% · 657
  6. 50 jaar of ouder3,4% · 83

Welke rechtsvormen zijn er in Gembloux?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV28,2% · 1.224
  2. BVBA2,6% · 111
  3. NV4,9% · 213
  4. vzw8,1% · 350
  5. VME3,7% · 162
  6. Coöperatieve vennootschap0,8% · 34
  7. Commanditaire vennootschap1,0% · 44
  8. VOF0,6% · 27
  9. Buitenlandse entiteit0,0% · 1
  10. Zonder rechtspersoonlijkheid1,3% · 57
  11. BTW-eenheid0,3% · 14
  12. Stichting0,2% · 9
  13. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,1% · 46
  14. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)47,2% · 2.046

Gembloux vergeleken met de provincie Namen, het Waals Gewest en België

Gembloux vergeleken met de provincie Namen, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Gembloux16,5 jaar16,9%29,0%0,5%
Provincie Namen18,2 jaar21,5%27,1%0,5%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Gembloux

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Gembloux?

In Gembloux staan 2.413 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 4.495 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Gembloux?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Gembloux 16,5 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,4% bestaat al 50 jaar of langer en 26,1% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Gembloux hebben geen NACEBEL-code?

379 van de 2.236 rechtspersonen in Gembloux (16,9%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Gembloux hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Gembloux hebben 1.303 van de 4.495 vestigingen (29,0%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Gembloux hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Gembloux hebben 24 van de 4.495 vestigingen (0,5%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Gembloux? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Namen

Meer statistieken

Begrippen