Bedrijven in de gemeente Genappe: cijfers uit de KBO

In de gemeente Genappe, in de provincie Waals-Brabant, zijn 1.784 rechtspersonen en 3.018 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,0 jaar oud, en 14,8% heeft geen NACEBEL-code. Bij 921 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 20 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

Genappe heet in het andere landsdeel ook Genepiën.

De cijfers van alle 6 postcodes van Genappe zijn hier samengeteld.

1.784

rechtspersonen met maatschappelijk adres

3.018

vestigingen

16,0 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

250 (14,8%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

921 (30,5%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

20 (0,7%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Genappe op de kaart van de provincie Waals-Brabant

Genappe staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Genappe te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 23,0–26,8
  2. 26,8–28,2
  3. 28,2–30,3
  4. 30,3–32,1
  5. 32,1–37,3

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Genappe

Genappe heeft 6 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Genappe
1470 Genappe / Baisy-Thy1.07016,7 jaar15,3%29,6%0,9%
1471 Loupoigne16113,8 jaar13,4%29,5%0,6%
1472 Vieux-Genappe20614,4 jaar14,6%31,4%0,6%
1473 Glabais11615,3 jaar13,8%34,6%0,0%
1474 Ways15316,2 jaar10,0%38,1%0,0%
1476 Houtain-le-Val7815,2 jaar22,7%23,0%0,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Genappe?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1891.

  1. Jonger dan 1 jaar6,4% · 115
  2. 1 tot 5 jaar19,5% · 347
  3. 5 tot 10 jaar19,5% · 348
  4. 10 tot 20 jaar24,3% · 434
  5. 20 tot 50 jaar26,8% · 478
  6. 50 jaar of ouder3,5% · 62

Welke rechtsvormen zijn er in Genappe?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV31,3% · 996
  2. BVBA3,7% · 117
  3. NV4,2% · 134
  4. vzw6,8% · 217
  5. VME2,6% · 82
  6. Coöperatieve vennootschap0,8% · 24
  7. Commanditaire vennootschap1,8% · 57
  8. VOF0,6% · 20
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,2% · 39
  10. BTW-eenheid0,4% · 14
  11. Stichting0,2% · 5
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,5% · 17
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)45,9% · 1.459

Genappe vergeleken met de provincie Waals-Brabant, het Waals Gewest en België

Genappe vergeleken met de provincie Waals-Brabant, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Genappe16,0 jaar14,8%30,5%0,7%
Provincie Waals-Brabant16,8 jaar15,8%27,8%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Genappe

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Genappe?

In Genappe staan 1.784 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 3.018 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Genappe?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Genappe 16,0 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,5% bestaat al 50 jaar of langer en 25,9% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Genappe hebben geen NACEBEL-code?

250 van de 1.688 rechtspersonen in Genappe (14,8%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Genappe hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Genappe hebben 921 van de 3.018 vestigingen (30,5%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Genappe hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Genappe hebben 20 van de 3.018 vestigingen (0,7%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Genappe? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Waals-Brabant

Meer statistieken

Begrippen