Bedrijven in de gemeente Gouvy: cijfers uit de KBO
In de gemeente Gouvy, in de provincie Luxemburg, zijn 369 rechtspersonen en 795 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 22,6 jaar oud, en 28,3% heeft geen NACEBEL-code. Bij 221 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 6 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 5 postcodes van Gouvy zijn hier samengeteld.
369
rechtspersonen met maatschappelijk adres
795
vestigingen
22,6 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
103 (28,3%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
221 (27,8%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
6 (0,8%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Gouvy op de kaart van de provincie Luxemburg
Gouvy staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Gouvy te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 15,2–20,7
- 20,7–22,7
- 22,7–24,6
- 24,6–27,8
- 27,8–31,0
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Gouvy
Gouvy heeft 5 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 6670 Limerlé | 111 | 24,2 jaar | 34,3% | 21,2% | 0,9% |
|---|---|---|---|---|---|
| 6671 Bovigny | 94 | 21,1 jaar | 25,5% | 30,2% | 0,5% |
| 6672 Beho | 51 | 21,8 jaar | 28,6% | 27,4% | 0,9% |
| 6673 Cherain | 72 | 20,8 jaar | 19,4% | 30,5% | 1,4% |
| 6674 Montleban | 41 | 26,1 jaar | 34,1% | 34,4% | 0,0% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Gouvy?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1907.
- Jonger dan 1 jaar4,1% · 15
- 1 tot 5 jaar19,5% · 72
- 5 tot 10 jaar13,8% · 51
- 10 tot 20 jaar18,7% · 69
- 20 tot 50 jaar32,2% · 119
- 50 jaar of ouder11,7% · 43
Welke rechtsvormen zijn er in Gouvy?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV17,0% · 144
- BVBA2,2% · 19
- NV3,1% · 26
- vzw9,8% · 83
- VME0,6% · 5
- Coöperatieve vennootschap1,4% · 12
- Commanditaire vennootschap0,9% · 8
- VOF1,2% · 10
- Zonder rechtspersoonlijkheid3,1% · 26
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)3,4% · 29
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)57,2% · 483
Gouvy vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Gouvy | 22,6 jaar | 28,3% | 27,8% | 0,8% |
| Provincie Luxemburg | 20,3 jaar | 27,3% | 23,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Gouvy
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Gouvy?
In Gouvy staan 369 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 795 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Gouvy?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Gouvy 22,6 jaar oud (België: 17,5 jaar). 11,7% bestaat al 50 jaar of langer en 23,6% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Gouvy hebben geen NACEBEL-code?
103 van de 364 rechtspersonen in Gouvy (28,3%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Gouvy hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Gouvy hebben 221 van de 795 vestigingen (27,8%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Gouvy hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Gouvy hebben 6 van de 795 vestigingen (0,8%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Gouvy? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Luxemburg
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie