Bedrijven in de gemeente Hamois: cijfers uit de KBO
In de gemeente Hamois, in de provincie Namen, zijn 539 rechtspersonen en 1.206 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,1 jaar oud, en 19,9% heeft geen NACEBEL-code. Bij 390 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 15 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 6 postcodes van Hamois zijn hier samengeteld.
539
rechtspersonen met maatschappelijk adres
1.206
vestigingen
16,1 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
105 (19,9%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
390 (32,3%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
15 (1,2%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Hamois op de kaart van de provincie Namen
Hamois staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Hamois te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 23,2–25,7
- 25,7–28,4
- 28,4–29,2
- 29,2–30,5
- 30,5–33,5
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Hamois
Hamois heeft 6 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 5335 Hamois | 1 | 56,8 jaar | 100,0% | 0,0% | 0,0% |
|---|---|---|---|---|---|
| 5360 Hamois / Natoye | 257 | 16,2 jaar | 19,0% | 30,6% | 1,5% |
| 5361 Scy | 56 | 20,0 jaar | 29,1% | 22,5% | 0,8% |
| 5362 Achet | 67 | 13,8 jaar | 16,7% | 36,0% | 0,7% |
| 5363 Emptinne | 53 | 20,1 jaar | 17,6% | 39,1% | 0,7% |
| 5364 Schaltin | 105 | 12,9 jaar | 19,6% | 37,0% | 1,6% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Hamois?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1898.
- Jonger dan 1 jaar6,7% · 36
- 1 tot 5 jaar23,9% · 129
- 5 tot 10 jaar20,4% · 110
- 10 tot 20 jaar18,9% · 102
- 20 tot 50 jaar26,7% · 144
- 50 jaar of ouder3,3% · 18
Welke rechtsvormen zijn er in Hamois?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV22,0% · 284
- BVBA1,1% · 14
- NV1,2% · 15
- vzw9,3% · 120
- VME0,8% · 10
- Coöperatieve vennootschap0,9% · 11
- Commanditaire vennootschap1,2% · 15
- VOF0,3% · 4
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,8% · 23
- BTW-eenheid0,2% · 2
- Stichting0,4% · 5
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,1% · 14
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)59,9% · 773
Hamois vergeleken met de provincie Namen, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Hamois | 16,1 jaar | 19,9% | 32,3% | 1,2% |
| Provincie Namen | 18,2 jaar | 21,5% | 27,1% | 0,5% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Hamois
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Hamois?
In Hamois staan 539 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.206 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Hamois?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Hamois 16,1 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,3% bestaat al 50 jaar of langer en 30,6% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Hamois hebben geen NACEBEL-code?
105 van de 527 rechtspersonen in Hamois (19,9%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Hamois hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Hamois hebben 390 van de 1.206 vestigingen (32,3%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Hamois hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Hamois hebben 15 van de 1.206 vestigingen (1,2%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Hamois? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Namen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie