Bedrijven in de gemeente Hastière: cijfers uit de KBO

In de gemeente Hastière, in de provincie Namen, zijn 274 rechtspersonen en 544 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 19,5 jaar oud, en 28,6% heeft geen NACEBEL-code. Bij 158 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 3 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 5 postcodes van Hastière zijn hier samengeteld.

274

rechtspersonen met maatschappelijk adres

544

vestigingen

19,5 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

71 (28,6%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

158 (29,0%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

3 (0,6%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Hastière op de kaart van de provincie Namen

Hastière staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Hastière te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 23,2–25,7
  2. 25,7–28,4
  3. 28,4–29,2
  4. 29,2–30,5
  5. 30,5–33,5

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Hastière

Hastière heeft 5 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Hastière
5540 Hastière-par-delà14122,1 jaar36,9%24,8%0,4%
5541 Hastière-par-delà3914,7 jaar27,8%39,0%0,0%
5542 Blaimont2519,5 jaar21,7%35,6%2,2%
5543 Heer2818,5 jaar18,5%28,4%1,4%
5544 Agimont4116,0 jaar15,0%31,7%0,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Hastière?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1913.

  1. Jonger dan 1 jaar7,7% · 21
  2. 1 tot 5 jaar16,4% · 45
  3. 5 tot 10 jaar18,6% · 51
  4. 10 tot 20 jaar18,2% · 50
  5. 20 tot 50 jaar29,9% · 82
  6. 50 jaar of ouder9,1% · 25

Welke rechtsvormen zijn er in Hastière?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV19,0% · 112
  2. BVBA2,7% · 16
  3. NV0,9% · 5
  4. vzw10,0% · 59
  5. VME4,1% · 24
  6. Coöperatieve vennootschap0,9% · 5
  7. Commanditaire vennootschap1,2% · 7
  8. VOF1,0% · 6
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,9% · 11
  10. BTW-eenheid0,2% · 1
  11. Stichting0,2% · 1
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,7% · 10
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)56,3% · 331

Hastière vergeleken met de provincie Namen, het Waals Gewest en België

Hastière vergeleken met de provincie Namen, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Hastière19,5 jaar28,6%29,0%0,6%
Provincie Namen18,2 jaar21,5%27,1%0,5%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Hastière

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Hastière?

In Hastière staan 274 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 544 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Hastière?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Hastière 19,5 jaar oud (België: 17,5 jaar). 9,1% bestaat al 50 jaar of langer en 24,1% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Hastière hebben geen NACEBEL-code?

71 van de 248 rechtspersonen in Hastière (28,6%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Hastière hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Hastière hebben 158 van de 544 vestigingen (29,0%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Hastière hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Hastière hebben 3 van de 544 vestigingen (0,6%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Hastière? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Namen

Meer statistieken

Begrippen