Bedrijven in de gemeente Ittre: cijfers uit de KBO

In de gemeente Ittre, in de provincie Waals-Brabant, zijn 741 rechtspersonen en 1.247 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,3 jaar oud, en 17,2% heeft geen NACEBEL-code. Bij 414 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 11 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

Ittre heet in het andere landsdeel ook Itter.

De cijfers van alle 2 postcodes van Ittre zijn hier samengeteld.

741

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.247

vestigingen

17,3 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

123 (17,2%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

414 (33,2%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

11 (0,9%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Ittre op de kaart van de provincie Waals-Brabant

Ittre staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Ittre te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 23,0–26,8
  2. 26,8–28,2
  3. 28,2–30,3
  4. 30,3–32,1
  5. 32,1–37,3

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Ittre

Ittre heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Ittre
1460 Ittre64617,3 jaar17,1%33,5%1,0%
1461 Haut-Ittre9517,0 jaar18,1%31,3%0,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Ittre?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1901.

  1. Jonger dan 1 jaar4,6% · 34
  2. 1 tot 5 jaar16,7% · 124
  3. 5 tot 10 jaar17,0% · 126
  4. 10 tot 20 jaar28,2% · 209
  5. 20 tot 50 jaar29,7% · 220
  6. 50 jaar of ouder3,8% · 28

Welke rechtsvormen zijn er in Ittre?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV30,0% · 397
  2. BVBA3,8% · 50
  3. NV4,9% · 65
  4. vzw8,3% · 110
  5. VME1,8% · 24
  6. Coöperatieve vennootschap0,8% · 11
  7. Commanditaire vennootschap1,0% · 13
  8. VOF0,5% · 7
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,9% · 25
  10. BTW-eenheid0,2% · 3
  11. Stichting0,3% · 4
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,5% · 7
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)45,9% · 607

Ittre vergeleken met de provincie Waals-Brabant, het Waals Gewest en België

Ittre vergeleken met de provincie Waals-Brabant, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Ittre17,3 jaar17,2%33,2%0,9%
Provincie Waals-Brabant16,8 jaar15,8%27,8%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Ittre

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Ittre?

In Ittre staan 741 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.247 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Ittre?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Ittre 17,3 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,8% bestaat al 50 jaar of langer en 21,3% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Ittre hebben geen NACEBEL-code?

123 van de 714 rechtspersonen in Ittre (17,2%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Ittre hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Ittre hebben 414 van de 1.247 vestigingen (33,2%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Ittre hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Ittre hebben 11 van de 1.247 vestigingen (0,9%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Ittre? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Waals-Brabant

Meer statistieken

Begrippen