Bedrijven in de gemeente La Roche-en-Ardenne: cijfers uit de KBO
In de gemeente La Roche-en-Ardenne, in de provincie Luxemburg, zijn 385 rechtspersonen en 884 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 21,7 jaar oud, en 22,8% heeft geen NACEBEL-code. Bij 232 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 4 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 5 postcodes van La Roche-en-Ardenne zijn hier samengeteld.
385
rechtspersonen met maatschappelijk adres
884
vestigingen
21,7 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
84 (22,8%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
232 (26,2%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
4 (0,5%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
La Roche-en-Ardenne op de kaart van de provincie Luxemburg
La Roche-en-Ardenne staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om La Roche-en-Ardenne te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 15,2–20,7
- 20,7–22,7
- 22,7–24,6
- 24,6–27,8
- 27,8–31,0
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in La Roche-en-Ardenne
La Roche-en-Ardenne heeft 5 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 6980 Beausaint | 248 | 21,6 jaar | 21,1% | 24,6% | 0,2% |
|---|---|---|---|---|---|
| 6982 Samrée | 42 | 25,5 jaar | 26,2% | 33,0% | 0,9% |
| 6983 Ortho | 74 | 21,0 jaar | 24,3% | 24,3% | 0,6% |
| 6984 Hives | 10 | 13,3 jaar | 10,0% | 34,1% | 0,0% |
| 6986 Halleux | 11 | 21,6 jaar | 45,5% | 31,0% | 3,4% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in La Roche-en-Ardenne?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1922.
- Jonger dan 1 jaar6,5% · 25
- 1 tot 5 jaar15,8% · 61
- 5 tot 10 jaar19,0% · 73
- 10 tot 20 jaar16,1% · 62
- 20 tot 50 jaar33,0% · 127
- 50 jaar of ouder9,6% · 37
Welke rechtsvormen zijn er in La Roche-en-Ardenne?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV18,7% · 155
- BVBA1,9% · 16
- NV2,9% · 24
- vzw8,2% · 68
- VME1,7% · 14
- Coöperatieve vennootschap1,4% · 12
- Commanditaire vennootschap1,1% · 9
- VOF1,4% · 12
- Zonder rechtspersoonlijkheid2,8% · 23
- BTW-eenheid0,2% · 2
- Stichting0,1% · 1
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)2,2% · 18
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)57,3% · 476
La Roche-en-Ardenne vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| La Roche-en-Ardenne | 21,7 jaar | 22,8% | 26,2% | 0,5% |
| Provincie Luxemburg | 20,3 jaar | 27,3% | 23,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente La Roche-en-Ardenne
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente La Roche-en-Ardenne?
In La Roche-en-Ardenne staan 385 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 884 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente La Roche-en-Ardenne?
Gemiddeld is een rechtspersoon in La Roche-en-Ardenne 21,7 jaar oud (België: 17,5 jaar). 9,6% bestaat al 50 jaar of langer en 22,3% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente La Roche-en-Ardenne hebben geen NACEBEL-code?
84 van de 369 rechtspersonen in La Roche-en-Ardenne (22,8%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente La Roche-en-Ardenne hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In La Roche-en-Ardenne hebben 232 van de 884 vestigingen (26,2%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente La Roche-en-Ardenne hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In La Roche-en-Ardenne hebben 4 van de 884 vestigingen (0,5%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in La Roche-en-Ardenne? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Luxemburg
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie