Bedrijven in de gemeente Léglise: cijfers uit de KBO
In de gemeente Léglise, in de provincie Luxemburg, zijn 292 rechtspersonen en 701 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,8 jaar oud, en 23,0% heeft geen NACEBEL-code. Bij 197 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 2 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 2 postcodes van Léglise zijn hier samengeteld.
292
rechtspersonen met maatschappelijk adres
701
vestigingen
17,8 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
65 (23,0%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
197 (28,1%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
2 (0,3%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Léglise op de kaart van de provincie Luxemburg
Léglise staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Léglise te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 15,2–20,7
- 20,7–22,7
- 22,7–24,6
- 24,6–27,8
- 27,8–31,0
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Léglise
Léglise heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 6737 Léglise | 1 | 59,5 jaar | 100,0% | 0,0% | 0,0% |
|---|---|---|---|---|---|
| 6860 Léglise | 291 | 17,7 jaar | 22,7% | 28,1% | 0,3% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Léglise?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1905.
- Jonger dan 1 jaar5,5% · 16
- 1 tot 5 jaar25,7% · 75
- 5 tot 10 jaar16,1% · 47
- 10 tot 20 jaar18,8% · 55
- 20 tot 50 jaar25,3% · 74
- 50 jaar of ouder8,6% · 25
Welke rechtsvormen zijn er in Léglise?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV16,5% · 126
- BVBA2,6% · 20
- NV2,0% · 15
- vzw7,7% · 59
- VME1,2% · 9
- Coöperatieve vennootschap0,3% · 2
- Commanditaire vennootschap1,4% · 11
- VOF0,3% · 2
- Zonder rechtspersoonlijkheid3,3% · 25
- Stichting0,3% · 2
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)2,4% · 18
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)62,2% · 475
Léglise vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Léglise | 17,8 jaar | 23,0% | 28,1% | 0,3% |
| Provincie Luxemburg | 20,3 jaar | 27,3% | 23,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Léglise
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Léglise?
In Léglise staan 292 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 701 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Léglise?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Léglise 17,8 jaar oud (België: 17,5 jaar). 8,6% bestaat al 50 jaar of langer en 31,2% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Léglise hebben geen NACEBEL-code?
65 van de 283 rechtspersonen in Léglise (23,0%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Léglise hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Léglise hebben 197 van de 701 vestigingen (28,1%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Léglise hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Léglise hebben 2 van de 701 vestigingen (0,3%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Léglise? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Luxemburg
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie