Bedrijven in de gemeente Libin: cijfers uit de KBO

In de gemeente Libin, in de provincie Luxemburg, zijn 357 rechtspersonen en 907 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 19,1 jaar oud, en 21,6% heeft geen NACEBEL-code. Bij 263 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 8 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 3 postcodes van Libin zijn hier samengeteld.

357

rechtspersonen met maatschappelijk adres

907

vestigingen

19,1 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

74 (21,6%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

263 (29,0%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

8 (0,9%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Libin op de kaart van de provincie Luxemburg

Libin staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Libin te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–20,7
  2. 20,7–22,7
  3. 22,7–24,6
  4. 24,6–27,8
  5. 27,8–31,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Libin

Libin heeft 3 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Libin
6604 Libin289,4 jaar100,0%0,0%0,0%
6890 Villance35418,6 jaar20,9%29,0%0,9%
6903 Libin169,5 jaar100,0%0,0%0,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Libin?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1899.

  1. Jonger dan 1 jaar4,2% · 15
  2. 1 tot 5 jaar20,5% · 73
  3. 5 tot 10 jaar15,7% · 56
  4. 10 tot 20 jaar22,2% · 79
  5. 20 tot 50 jaar31,5% · 112
  6. 50 jaar of ouder5,9% · 21

Welke rechtsvormen zijn er in Libin?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV17,3% · 154
  2. BVBA2,4% · 21
  3. NV3,4% · 30
  4. vzw6,2% · 55
  5. VME1,2% · 11
  6. Coöperatieve vennootschap0,8% · 7
  7. Commanditaire vennootschap0,6% · 5
  8. VOF0,7% · 6
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid2,7% · 24
  10. BTW-eenheid0,3% · 3
  11. Stichting0,2% · 2
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,9% · 17
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)62,4% · 556

Libin vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België

Libin vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Libin19,1 jaar21,6%29,0%0,9%
Provincie Luxemburg20,3 jaar27,3%23,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Libin

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Libin?

In Libin staan 357 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 907 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Libin?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Libin 19,1 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,9% bestaat al 50 jaar of langer en 24,7% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Libin hebben geen NACEBEL-code?

74 van de 343 rechtspersonen in Libin (21,6%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Libin hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Libin hebben 263 van de 907 vestigingen (29,0%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Libin hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Libin hebben 8 van de 907 vestigingen (0,9%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Libin? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luxemburg

Meer statistieken

Begrippen