Bedrijven in de gemeente Manhay: cijfers uit de KBO

In de gemeente Manhay, in de provincie Luxemburg, zijn 331 rechtspersonen en 669 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 20,2 jaar oud, en 19,1% heeft geen NACEBEL-code. Bij 195 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 10 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 2 postcodes van Manhay zijn hier samengeteld.

331

rechtspersonen met maatschappelijk adres

669

vestigingen

20,2 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

61 (19,1%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

195 (29,1%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

10 (1,5%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Manhay op de kaart van de provincie Luxemburg

Manhay staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Manhay te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–20,7
  2. 20,7–22,7
  3. 22,7–24,6
  4. 24,6–27,8
  5. 27,8–31,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Manhay

Manhay heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Manhay
4082 Manhay2111,6 jaar100,0%0,0%0,0%
6960 Grandmenil32919,6 jaar18,6%29,1%1,5%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Manhay?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1904.

  1. Jonger dan 1 jaar6,3% · 21
  2. 1 tot 5 jaar23,0% · 76
  3. 5 tot 10 jaar12,7% · 42
  4. 10 tot 20 jaar20,5% · 68
  5. 20 tot 50 jaar28,7% · 95
  6. 50 jaar of ouder8,8% · 29

Welke rechtsvormen zijn er in Manhay?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV23,3% · 159
  2. BVBA1,8% · 12
  3. NV3,5% · 24
  4. vzw7,8% · 53
  5. VME0,7% · 5
  6. Coöperatieve vennootschap1,0% · 7
  7. Commanditaire vennootschap1,0% · 7
  8. VOF0,6% · 4
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid2,3% · 16
  10. BTW-eenheid0,9% · 6
  11. Stichting0,4% · 3
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)3,2% · 22
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)53,3% · 363

Manhay vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België

Manhay vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Manhay20,2 jaar19,1%29,1%1,5%
Provincie Luxemburg20,3 jaar27,3%23,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Manhay

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Manhay?

In Manhay staan 331 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 669 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Manhay?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Manhay 20,2 jaar oud (België: 17,5 jaar). 8,8% bestaat al 50 jaar of langer en 29,3% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Manhay hebben geen NACEBEL-code?

61 van de 320 rechtspersonen in Manhay (19,1%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Manhay hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Manhay hebben 195 van de 669 vestigingen (29,1%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Manhay hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Manhay hebben 10 van de 669 vestigingen (1,5%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Manhay? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luxemburg

Meer statistieken

Begrippen