Bedrijven in de gemeente Messancy: cijfers uit de KBO

In de gemeente Messancy, in de provincie Luxemburg, zijn 353 rechtspersonen en 808 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 20,0 jaar oud, en 28,1% heeft geen NACEBEL-code. Bij 151 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 0 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 3 postcodes van Messancy zijn hier samengeteld.

353

rechtspersonen met maatschappelijk adres

808

vestigingen

20,0 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

83 (28,1%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

151 (18,7%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

0 (0,0%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Messancy op de kaart van de provincie Luxemburg

Messancy staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Messancy te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–20,7
  2. 20,7–22,7
  3. 22,7–24,6
  4. 24,6–27,8
  5. 27,8–31,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Messancy

Messancy heeft 3 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Messancy
6780 Hondelange30019,7 jaar27,0%19,9%0,0%
6781 Sélange2224,6 jaar45,0%2,3%0,0%
6782 Habergy3119,8 jaar25,8%16,9%0,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Messancy?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1876.

  1. Jonger dan 1 jaar4,0% · 14
  2. 1 tot 5 jaar19,5% · 69
  3. 5 tot 10 jaar15,3% · 54
  4. 10 tot 20 jaar22,9% · 81
  5. 20 tot 50 jaar30,0% · 106
  6. 50 jaar of ouder8,2% · 29

Welke rechtsvormen zijn er in Messancy?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV17,0% · 125
  2. BVBA2,3% · 17
  3. NV1,9% · 14
  4. vzw8,6% · 63
  5. VME7,6% · 56
  6. Coöperatieve vennootschap0,7% · 5
  7. Commanditaire vennootschap0,7% · 5
  8. VOF0,1% · 1
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid3,1% · 23
  10. BTW-eenheid0,3% · 2
  11. Stichting0,1% · 1
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)2,4% · 18
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)55,1% · 405

Messancy vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België

Messancy vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Messancy20,0 jaar28,1%18,7%0,0%
Provincie Luxemburg20,3 jaar27,3%23,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Messancy

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Messancy?

In Messancy staan 353 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 808 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Messancy?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Messancy 20,0 jaar oud (België: 17,5 jaar). 8,2% bestaat al 50 jaar of langer en 23,5% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Messancy hebben geen NACEBEL-code?

83 van de 295 rechtspersonen in Messancy (28,1%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Messancy hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Messancy hebben 151 van de 808 vestigingen (18,7%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Messancy hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Messancy hebben 0 van de 808 vestigingen (0,0%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Messancy? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luxemburg

Meer statistieken

Begrippen