Bedrijven in de gemeente Mettet: cijfers uit de KBO
In de gemeente Mettet, in de provincie Namen, zijn 842 rechtspersonen en 1.935 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,0 jaar oud, en 15,9% heeft geen NACEBEL-code. Bij 551 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 18 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 4 postcodes van Mettet zijn hier samengeteld.
842
rechtspersonen met maatschappelijk adres
1.935
vestigingen
17,0 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
129 (15,9%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
551 (28,5%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
18 (0,9%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Mettet op de kaart van de provincie Namen
Mettet staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Mettet te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 23,2–25,7
- 25,7–28,4
- 28,4–29,2
- 29,2–30,5
- 30,5–33,5
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Mettet
Mettet heeft 4 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 5640 Mettet | 723 | 17,1 jaar | 16,4% | 28,5% | 0,8% |
|---|---|---|---|---|---|
| 5641 Furnaux | 27 | 12,8 jaar | 15,4% | 20,0% | 1,7% |
| 5644 Ermeton-sur-Biert | 56 | 17,8 jaar | 13,0% | 33,0% | 1,8% |
| 5646 Stave | 36 | 16,9 jaar | 11,4% | 28,7% | 1,0% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Mettet?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1896.
- Jonger dan 1 jaar6,8% · 57
- 1 tot 5 jaar20,2% · 170
- 5 tot 10 jaar20,0% · 168
- 10 tot 20 jaar22,5% · 189
- 20 tot 50 jaar25,2% · 212
- 50 jaar of ouder5,4% · 45
Welke rechtsvormen zijn er in Mettet?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV22,9% · 444
- BVBA2,0% · 38
- NV2,1% · 40
- vzw5,8% · 112
- VME1,4% · 27
- Coöperatieve vennootschap1,2% · 24
- Commanditaire vennootschap2,1% · 41
- VOF0,9% · 17
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,7% · 33
- BTW-eenheid0,3% · 6
- Stichting0,1% · 2
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,4% · 27
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)58,1% · 1.126
Mettet vergeleken met de provincie Namen, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Mettet | 17,0 jaar | 15,9% | 28,5% | 0,9% |
| Provincie Namen | 18,2 jaar | 21,5% | 27,1% | 0,5% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Mettet
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Mettet?
In Mettet staan 842 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.935 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Mettet?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Mettet 17,0 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,4% bestaat al 50 jaar of langer en 27,0% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Mettet hebben geen NACEBEL-code?
129 van de 809 rechtspersonen in Mettet (15,9%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Mettet hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Mettet hebben 551 van de 1.935 vestigingen (28,5%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Mettet hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Mettet hebben 18 van de 1.935 vestigingen (0,9%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Mettet? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Namen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie