Bedrijven in de gemeente Namur: cijfers uit de KBO
In de gemeente Namur, in de provincie Namen, zijn 10.221 rechtspersonen en 16.769 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 18,9 jaar oud, en 24,5% heeft geen NACEBEL-code. Bij 3.897 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 70 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
Namur heet in het andere landsdeel ook Namen.
De cijfers van alle 11 postcodes van Namur zijn hier samengeteld.
10.221
rechtspersonen met maatschappelijk adres
16.769
vestigingen
18,9 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
2.181 (24,5%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
3.897 (23,2%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
70 (0,4%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Namur op de kaart van de provincie Namen
Namur staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Namur te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 23,2–25,7
- 25,7–28,4
- 28,4–29,2
- 29,2–30,5
- 30,5–33,5
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Namur
Namur heeft 11 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 5000 Namur | 3.415 | 21,7 jaar | 32,5% | 16,1% | 0,3% |
|---|---|---|---|---|---|
| 5001 Belgrade | 269 | 16,0 jaar | 28,2% | 24,7% | 0,6% |
| 5002 Saint-Servais | 406 | 19,8 jaar | 34,8% | 23,8% | 0,1% |
| 5003 Saint-Marc | 95 | 20,7 jaar | 27,8% | 33,7% | 1,2% |
| 5004 Bouge | 426 | 16,2 jaar | 21,8% | 22,5% | 0,4% |
| 5020 Flawinne / Vedrin | 1.771 | 17,1 jaar | 19,5% | 28,7% | 0,6% |
| 5021 Boninne | 105 | 15,1 jaar | 13,9% | 33,3% | 0,6% |
| 5022 Cognelée | 81 | 14,6 jaar | 13,5% | 31,2% | 1,3% |
| 5024 Marche-les-Dames | 116 | 18,4 jaar | 29,8% | 29,3% | 0,0% |
| 5100 Dave | 2.897 | 18,0 jaar | 20,3% | 25,0% | 0,4% |
| 5101 Loyers | 640 | 16,5 jaar | 13,3% | 28,7% | 0,6% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Namur?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1809.
- Jonger dan 1 jaar5,7% · 583
- 1 tot 5 jaar17,9% · 1.833
- 5 tot 10 jaar16,3% · 1.667
- 10 tot 20 jaar22,7% · 2.318
- 20 tot 50 jaar31,8% · 3.246
- 50 jaar of ouder5,6% · 572
Welke rechtsvormen zijn er in Namur?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV26,0% · 4.466
- BVBA2,8% · 482
- NV3,5% · 603
- vzw11,0% · 1.885
- VME7,2% · 1.238
- Coöperatieve vennootschap1,2% · 213
- Commanditaire vennootschap1,0% · 178
- VOF0,4% · 74
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,1% · 192
- BTW-eenheid0,4% · 63
- Stichting0,3% · 44
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,3% · 226
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)43,8% · 7.528
Namur vergeleken met de provincie Namen, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Namur | 18,9 jaar | 24,5% | 23,2% | 0,4% |
| Provincie Namen | 18,2 jaar | 21,5% | 27,1% | 0,5% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Namur
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Namur?
In Namur staan 10.221 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 16.769 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Namur?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Namur 18,9 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,6% bestaat al 50 jaar of langer en 23,6% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Namur hebben geen NACEBEL-code?
2.181 van de 8.919 rechtspersonen in Namur (24,5%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Namur hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Namur hebben 3.897 van de 16.769 vestigingen (23,2%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Namur hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Namur hebben 70 van de 16.769 vestigingen (0,4%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Namur? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Namen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie