Bedrijven in de gemeente Neufchâteau: cijfers uit de KBO

In de gemeente Neufchâteau, in de provincie Luxemburg, zijn 587 rechtspersonen en 1.266 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,1 jaar oud, en 21,9% heeft geen NACEBEL-code. Bij 308 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 14 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Neufchâteau zijn hier samengeteld.

587

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.266

vestigingen

17,1 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

117 (21,9%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

308 (24,3%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

14 (1,1%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Neufchâteau op de kaart van de provincie Luxemburg

Neufchâteau staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Neufchâteau te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–20,7
  2. 20,7–22,7
  3. 22,7–24,6
  4. 24,6–27,8
  5. 27,8–31,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Neufchâteau

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Neufchâteau
6840 Neufchâteau58717,1 jaar21,9%24,3%1,1%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Neufchâteau?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1905.

  1. Jonger dan 1 jaar5,3% · 31
  2. 1 tot 5 jaar24,4% · 143
  3. 5 tot 10 jaar16,5% · 97
  4. 10 tot 20 jaar21,5% · 126
  5. 20 tot 50 jaar26,7% · 157
  6. 50 jaar of ouder5,6% · 33

Welke rechtsvormen zijn er in Neufchâteau?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV18,8% · 240
  2. BVBA2,8% · 36
  3. NV2,0% · 26
  4. vzw9,2% · 117
  5. VME3,8% · 48
  6. Coöperatieve vennootschap0,8% · 10
  7. Commanditaire vennootschap1,9% · 24
  8. VOF0,7% · 9
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,8% · 23
  10. BTW-eenheid0,3% · 4
  11. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,7% · 22
  12. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)56,2% · 718

Neufchâteau vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België

Neufchâteau vergeleken met de provincie Luxemburg, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Neufchâteau17,1 jaar21,9%24,3%1,1%
Provincie Luxemburg20,3 jaar27,3%23,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Neufchâteau

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Neufchâteau?

In Neufchâteau staan 587 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.266 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Neufchâteau?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Neufchâteau 17,1 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,6% bestaat al 50 jaar of langer en 29,6% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Neufchâteau hebben geen NACEBEL-code?

117 van de 535 rechtspersonen in Neufchâteau (21,9%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Neufchâteau hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Neufchâteau hebben 308 van de 1.266 vestigingen (24,3%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Neufchâteau hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Neufchâteau hebben 14 van de 1.266 vestigingen (1,1%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Neufchâteau? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luxemburg

Meer statistieken

Begrippen