Bedrijven in de gemeente Nivelles: cijfers uit de KBO

In de gemeente Nivelles, in de provincie Waals-Brabant, zijn 3.405 rechtspersonen en 5.296 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 18,4 jaar oud, en 16,8% heeft geen NACEBEL-code. Bij 1.235 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 29 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

Nivelles heet in het andere landsdeel ook Nijvel.

De cijfers van alle 4 postcodes van Nivelles zijn hier samengeteld.

3.405

rechtspersonen met maatschappelijk adres

5.296

vestigingen

18,4 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

506 (16,8%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

1.235 (23,3%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

29 (0,5%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Nivelles op de kaart van de provincie Waals-Brabant

Nivelles staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Nivelles te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 23,0–26,8
  2. 26,8–28,2
  3. 28,2–30,3
  4. 30,3–32,1
  5. 32,1–37,3

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Nivelles

Nivelles heeft 4 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Nivelles
1400 Nivelles2.84518,5 jaar18,0%22,2%0,5%
1401 Baulers31418,8 jaar14,7%27,7%0,4%
1402 Thines19618,3 jaar4,9%31,8%0,9%
1404 Bornival5013,3 jaar14,0%37,8%4,9%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Nivelles?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1890.

  1. Jonger dan 1 jaar5,0% · 169
  2. 1 tot 5 jaar19,1% · 650
  3. 5 tot 10 jaar16,8% · 571
  4. 10 tot 20 jaar23,5% · 801
  5. 20 tot 50 jaar30,5% · 1.039
  6. 50 jaar of ouder5,1% · 175

Welke rechtsvormen zijn er in Nivelles?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV33,4% · 1.726
  2. BVBA2,9% · 148
  3. NV5,7% · 293
  4. vzw7,4% · 385
  5. VME7,0% · 361
  6. Coöperatieve vennootschap1,1% · 57
  7. Commanditaire vennootschap1,7% · 87
  8. VOF0,4% · 21
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,0% · 53
  10. BTW-eenheid0,6% · 29
  11. Stichting0,2% · 10
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,6% · 31
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)38,1% · 1.969

Nivelles vergeleken met de provincie Waals-Brabant, het Waals Gewest en België

Nivelles vergeleken met de provincie Waals-Brabant, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Nivelles18,4 jaar16,8%23,3%0,5%
Provincie Waals-Brabant16,8 jaar15,8%27,8%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Nivelles

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Nivelles?

In Nivelles staan 3.405 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 5.296 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Nivelles?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Nivelles 18,4 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,1% bestaat al 50 jaar of langer en 24,1% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Nivelles hebben geen NACEBEL-code?

506 van de 3.011 rechtspersonen in Nivelles (16,8%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Nivelles hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Nivelles hebben 1.235 van de 5.296 vestigingen (23,3%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Nivelles hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Nivelles hebben 29 van de 5.296 vestigingen (0,5%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Nivelles? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Waals-Brabant

Meer statistieken

Begrippen